Który tablet kupić?

Na rynku tabletów panuje ogromna konkurencja. Przoduje paru największych wytwórców, którzy oferują produkty najwyższej jakości, ale też odpowiednio kosztujące. Wiele mniej popularnych firm z mniejszym lub większym powodzeniem zamierzają urwać trochę z tego ogromnego tortu, i w niejednym przypadku udaje im się zaproponować niedrogie a przy tym porządne sprzęty, które kosztują znacznie mniej niż markowi konkurenci. Jako przykład można tu podać Tablet Overmax Solution 10 II 3G (OV-Solution10 II).

Samsung Galaxy TabPRO
Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com
Producent wyposażył go w 10 calowy ekran o doskonałych parametrach, i super wydajny procesor zawierający cztery rdzenie. W połączeniu z sporą ilością pamięci i dostrojonym najnowszym androidem tablet charakteryzuje się wysokim komfortem pracy na każdej aplikacji. Interesującą funkcjonalnością w tych tabletach jest również możliwość wykorzystania go jako telefonu. Również Tablet Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 3G (PMP7280C3G_WH_DUO) wyróżnia się w gronie pozostałych konkurentów dobrymi parametrami i wydajnością działania. Ekran ma trochę skromniejszy niż konkurent z Overmax, lecz rozdzielczością i nasyceniem kolorów w niczym nie ustępuje innym tabletom (Tablet Solution 10 II 3G (OV-Solution10 II)).

Osoby projektujące tablet Prestigio postawili na rozrywkę, efektem czego jest bardzo wydajna karta graficzna która sobie radzi z najbardziej skomplikowanymi grami, i świetnie spisująca się także przy oglądaniu filmów. Ten model tabletu posiada 2 cyfrowe aparaty i możliwość wykorzystywania 3G do łączenia się z z siecią internetową.

O tabletach firmy Samsung chyba nikomu nie trzeba wspominać, od wielu lat wyroby tego producenta są ogromnie popularne. Najnowsze modele (więcej: dodatkowe info) również należą do liderów w swojej klasie, o czym świadczy zainteresowanie klientów i wiele nagród. Tablet Samsung Galaxy Tab 3 T210 (SM-T2100ZWAXEO) to topowy model Samsunga z najbardziej popularnej rodziny urządzeń z przekątną 7 cali. Lecz seria tabletów Galaxy Tab 3 to również modele o innych wymiarach, klienci często wybierają modele 10-calowe, a także zyskujące coraz większe uznanie urządzenia o ośmiocalowej matrycy, przedstawicielem których jest Tablet Samsung Galaxy Tab 3 T311 (SM-T3110ZWAXEO).