Który tablet najlepiej kupić?

Ostatnie czasy to bardzo duży wysyp najróżniejszych tabletów oraz smartfonów. Urządzenia te zyskały ogromnie na popularności, zostając mobilnymi rozrywkowymi centrami. Duże dotykowe ekrany, coraz wydajniejsze pamięci i procesory spowodowały, że dzisiejsze tablety są dużo szybsze niż komputery sprzed kilkunastu lat.

Tablet GALAXY Note 10.1 (Edycja 2014)
Autor: Samsung
Źródło: Samsung
W Stanach ogromny zainteresowaniem cieszą się produkty firmy w jabłkiem, w naszym kraju są one nieco rzadziej nabywane, ale powolutku się to zmienia. Apple od zawsze stawiało na wysoką jakość tak sprzętu jak również oprogramowania, co doskonale prezentuje Apple.

Wielu ludzi jest zdania, że Apple robi najlepsze matryce do tabletów, i patrząc na opisywane urządzenie ciężko się z tym nie zgodzić. Przekątna 8 cali, dobre podświetlenie i duża rozdzielność powodują, że ciężko oderwać wzrok od barwnego i nasyconego pięknymi kolorami ekranu. Pozostała część elementów jest tak samo dobra. Mocny procesor i aż 32G pamięci RAM bez większego problemu mogą obsłużyć nawet najbardziej wymagające gry i programy. Żeby praca z tabletem była jeszcze bardziej przyjemna, Apple wyposażyło Ipad w liczne aplikacje do obróbki filmów,grafiki i muzyki, tak więc wyciągając tablet z pudełka otrzymuje się gotowe do większości zadań mobilne urządzenie. Te tablety sprzedawane są w kilku kolorystycznych wersjach, opisywany wyżej egzemplarz jest cały biały, a ma piękną czarną barwę.

Także w białej kolorystyce, ale znacznie większy, bo na 10 cali jest Tablet Asus MeMO Pad FHD10 10,1” 32GB WiFi white (ME302C-1A012A). W przypadku firmy Asus również nie było żadnego zastanawiania się jeśli będzie chodzić o wydajność i użyte komponenty. Pamięć 32G, ekran z dużą rozdzielczością i mocny procesor także plasują ten model w najwyższym segmencie urządzeń do zaawansowanych rozwiązań przy zapewnieniu przyjaznej dla większości konsumentów ceny.