Kupno pralki – trafiona inwestycja

Kupując dziś pralkę nie starczy wymierzyć, ile powierzchni ma zajmować i w jakich cenach chcemy się zmieścić. Duża liczba dostępnych na rynku produktów każdego może przyprawić o zawroty głowy. Na początku wszystkie modele są takie same, jednak chwila szczegółowej analizy pozwala wyodrębnić wśród nich cechy, na które musimy zwracać uwagę, rozważając zakup pralki.

Pralki Samsung z technologią Eco Bubble
Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Najważniejsze wyznaczniki to wymiary zewnętrzne, jej pojemność, podstawowe programy oraz dodatkowe funkcjonalności, które właśnie mogą się nam przydać. Oczywiście nie można zapomnieć o rzeczach związanych z naszym portfelem, czyli poborem wody i prądu. Dla przykładu sprawdzić można kilka modeli pralek, które się różnią między sobą częścią parametrów.

Jako pierwsza opisana zostanie pralka Amica AWS 610 L (tu kupisz taniej). Pralka ta należy do podstawowej serii firmy Amica, od lat lidera w sprzedaży sprzętów AGD na polskim rynku. Typowe wzornictwo, łatwość w użytkowaniu i kilka najpotrzebniejszych programów , to zalety tego modelu. Jeżeli będzie nam zależeć na prostej i taniej pralce, to należy jej poszukać w sklepach.

Pralka Ariston hotpoint WMSD 723 S EU (zobacz tu) to przede wszystkim nowoczesny design, mnogość ustawień programatora i wygodne użytkowanie. Pralka ta jest nieduża i bardzo dobrze zaprojektowana, dzięki czemu może pomieścić nawet 7 kilo prania. Ma ona też technologię Super Wash, oraz możliwości zróżnicowania pranych rzeczy pod względem rodzaju i dobrania sposobu prania, temperatury, ilości wody i czasu. Mamy więc program szybki, funkcję prania dziecięcych ubrań i pościeli. Nowinką wartą podkreślenia jest program Woolmark Platinum Care, pozwalający prać ubrania przeznaczone do tej pory wyłącznie do ręcznego prania. Pralka ta ma kolor srebrny. Pralka Beko WMB 71643 PTL, to interesujący model z uwagi na dużą ilość zastosowanych funkcji. Na przykład funkcja AquaFusion pozwala maksymalnie wykorzystać środek piorący dzięki specyficznej dystrybucji wody, a funkcja pupil umożliwia dokładniejsze wypłukanie zwierzęcej sierści z każdego ubrania. Z kolei Pralka Bosch WLO24260BY to model bardzo popularny z uwagi na to, że nie jest ona droga, a przy tym solidnie wykonana i praktyczna w użytkowaniu. W tym modelu do dyspozycji jest między innymi program do prania odzieży sportowej, ubrań jeansowych czy program pierze-puch.