Kupujemy polecane słuchawki

Wiele osób używa na co dzień słuchawek do odsłuchiwania piosenek, z komórek, smartfonów czy przenośnych odtwarzaczy. Jednak przeważnie są to niedrogie słuchawki douszne, oferowane razem z urządzeniem, lub modele zakupione za kilkanaście złotych w jednym z marketów. Owszem, i na takich słuchawkach muzyki posłuchamy, ale czy aby na pewno jest przyjemność?

Słuchawki w stylu retro
Autor: Maxell
Źródło: Maxell
Już za pięćdziesiąt złotych można przecież zakupić markowe, porządne słuchawki, które naprawdę odtworzą muzykę a nie lekko pobrzękiwać. A wyższa półka, to znaczy słuchawki które kosztują powyżej 200 złotych to już sprzęt w pełni profesjonalny, przeznaczony dla wymagających audiofilów i zawodowych muzyków.

Spora liczba nausznych słuchawek jest dedykowana dla DJ-ów, oni właśnie przeważnie potrzebują paru specyficznych patentów. Słuchawki do zastosowań profesjonalnych powinny przede wszystkim posiadać duże pasmo przenoszenia. Dla przykładu mają je w przedziale od 12 do 23500 Hz, co zapewnia odpowiedni poziom muzyki bez tłumienia najwyższych częstotliwości. Znacznie lepiej prezentują się pod tym względem Słuchawki Pioneer HDJ-500-W (HDJ-500-W) (najlepsze ceny w sieci), w ich przypadku pasmo dochodzi do 28 tysięcy Hz a zaczyna na 5 HZ. Specjalna budowa samych głośników poprawia średnie i niskie częstotliwości, które są najczęściej używane w granych przed dj-jów gatunkach muzyki.

Podobne pasmo częstotliwości mają również Słuchawki Pioneer SE-MJ551-R (SE-MJ551-R), także one często są kupowane przez osoby zajmujące się zawodowo muzyką rozrywkową. Są one bardzo wygodne, co przy paru godzinach spędzonych na uszach ma spore znaczenie. Dodatkowo producent włączył do kompletu wymienne poduszki słuchawek, więc można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Czarno-czerwona kolorystyka na pewno wielu się może spodobać, a z pewnością do kupna przekona ich czysty i nie zniekształcony dźwięk, jaki mogą zaproponować. Taką samą kolorystykę i techniczne parametry mają również Słuchawki Skullcandy Hesh NBA Derrick Rose (SGHEBZ-14), przy nich zakresy częstotliwości są nieco ograniczone, ale przy świetnej jakości wytworzenia nie da się tego usłyszeć.