Laptop czy tablet – to pytanie zadaje sobie wielu ludzi zamierzających zakupić niewielkie, przenośne urządzenie do rozrywki albo pracy

Laptop czy tablet – pytanie to zaczyna sobie zadawać wielu ludzi chcących kupić niewielkie, mobilne urządzenie do pracy czy rozrywki. Oba te sprzęty posiadają swe wady i zalety, i tak naprawdę od oczekiwań kupującego będzie zależało, jakie urządzenie bardziej mu się sprawdzi. Notebooki funkcjonują przeważnie pod kontrolą systemu windows lub linux i dzięki temu pracować na nich można we wszystkich aplikacjach użytkowych, biurowych, a poza tym grać w sporą liczbę gier.

smartfon
Autor: NOKIA
Źródło: NOKIA
Poza tym mają większe monitory, znacznie wygodniejsze podczas codziennej pracy. Tablety przeważnie pracują pod kontrolą androida, i dzięki temu liczba dostępnych aplikacji na nie na razie jest sporo mniejsza, szczególnie jeżeli chodzi o specjalistyczne oprogramowanie. Mają również sporo mniejsze niż laptopy ekrany, więc wygoda pracy będzie mniejsza, lecz przez to są znacznie bardziej mobilne i wygodne w przenośnych zastosowaniach. Tablety mają także sporo dłużej działające akumulatory, choć coraz więcej przenośnych komputerów takich jak na przykład hp pavilion x360 11 n012ew g9y31ea – () dorównuje im w tym zakresie, a sporo przewyższa parametrami i wydajnością.

Trochę problemów przy wybieraniu mieć mogą także osoby chcące kupić sobie nowy smartfon. Kilkunastu producentów z których każdy z nich ma w swojej ofercie przynajmniej kilka modeli z różnych półek cenowych powodują, że niekiedy wybór może sprawiać problemy. Jeśli ktoś potrzebuje aparatu z wyższej półki, z dużym ekranem i
tablet
Autor: Sony
Źródło: Sony

mocnymi podzespołami, to bardzo dobrze w tej roli się sprawdzi htc one m8 16gb szary. Ten model telefonu posiada pamięć o pojemności 16G, jaką można dodatkowo powiększyć przy pomocy kart pamięci.

Jego htc wyświetlacz – – powiada parametry porównywalne z dużymi ekranami komputerowymi, dzięki czemu wyświetlany obraz jest niezwykle wyraźny i ostry. Ten model smartfona chwalony jest bardzo przez użytkowników za świetny aparat, i rzeczywiście zdjęcia nim zrobione mają wysoką jakość. Bardzo podobne możliwości, czyli rozmiar ekranu, zamontowaną pamięć i szybkość procesora prezentuje huawei ascend p7. W tym modelu producenci również zagwarantowani dobry poziom realizacji, wydajność i doskonałe fotografie robione za pomocą wbudowanego aparatu cyfrowego.