lustrzanka czy kompakt?

Kiedy stawiamy pierwsze kroki w roli fotografa, chcielibyśmy mieć profesjonalne lustrzanki cyfrowe pod ręką. Profesjonalne, oznacza drogie i okazuje się, że koszt małego pudełka ze zdjęciami może poważnie nadszarpnąć nasze możliwości finansowe. Zwykła lustrzanka cyfrowa będzie wyjściem optymalnym – na jej kupno się zdecydowaliśmy. Czy aby na pewno jest to najtrafniejszy wybór? Co zatem? Lustrzanka czy kompakt?

Stawiając pierwsze kroki w roli fotografa, chcielibyśmy mieć profesjonalne lustrzanki cyfrowe przy sobie. Warto być jednak świadomym tego, że stawianie pierwszych kroków, czy chęć zabrania na wyjazd dobrego aparatu, to za mało. W pełni wyposażone, znaczy drogie i okazuje się, że koszt małego pudełka robiącego zdjęcia przekracza nasze możliwości finansowe. Zwykła lustrzanka cyfrowa będzie dla nas najlepsza – ją wybieramy. Czy aby na pewno jest to najlepsza decyzja? Wybór jest znacznie bardziej różnorodny, a dobre aparaty do naszych potrzeb bywają dużo tańsze. Co zatem? Lustrzanka czy kompakt?

Bliskość profesjonalnych lustrzanek cyfrowych daje nam poczucie profesjonalizmu i spełnienia, oczywisty wręcz jest lans, gdy wędrując po plaży we Francji robimy sobie zdjęcia takim aparatem. Ale chwileczkę…, czy tylko tego szukamy? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, polecamy wybór lustrzanek cyfrowych, które są przynętą na ciekawskich, których chcemy przyciągnąć.

Jeżeli jednak bardziej atrakcyjny wyda nam się zakup i naszym celem staną się profesjonalne lustrzanki cyfrowe, musimy wiedzieć co jest najważniejsze. Najważniejsza jest matryca, użyteczność ISO, mechanizm automatyczny ISO i oprogramowanie. Odsyłamy tutaj do wielu opracowań, które można dostać zarówno w internecie, jak i w zwykłych bibliotekach.

Kolejnym rozwiązaniem, dla ludzi mniej zamożnych i często z dużo większym rozsądkiem jest problem: lustrzanka czy kompakt? Jeśli chęci na lustrzankę okazały się jednak mniejsze, niż myśleliśmy, warto pomyśleć, do czego tak naprawdę potrzebny jest nam aparat? Przeważnie chcemy spróbować naszych sił w fotografii lub po prostu mieć aparat. Możemy go wtedy zabierać na wycieczki, robić zdjęcia naszym znajomym, czy rodzinie. Nie mamy wtedy już wątpliwości, czy wybieramy lustrzankę czy kompakt. W tym drugim wypadku należy poszukać informacji i kupić mały, praktyczny aparat prosty w obsłudze dla każdego z nas.

W pierwszym wypadku, tak jak w sytuacji, gry bohaterką poszukiwań jest lustrzanka cyfrowa, trzeba zadbać o podstawowe informacje związane z aparatem.

Źródło: Cyfrowe.pl