Metody na walkę z suchym i wilgotnym powietrzem.

Wahania stopni za oknem wymagają od nas większej dbałości nad naszym samopoczuciem. W takich momentach o chorobę nie trudno. Wymęczony organizm, wciąż poddawanym próbom, zaczyna lekko szaleć. Gdy minusowa temperatura nasze mieszkania muszą być cieplejsze. I nie ważna metoda uzyskiwania dodatkowych rumieńców na twarzy, bo przez cały czas skutki dogrzewania są podobnie niekorzystne dla nas. Jak to sprawdzić? Trzeba tylko obejrzeć swoje włosy. Jeśli widzimy objawy suchości możemy mieć pewność, że w naszym mieszkaniu mamy do czynienia ze zbyt suchym powietrzem. Innymi skutkami suchego powietrza są także kłopoty z układem oddechowym.

rura
Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Aby nie znosić niewygodnych skutków suchego powietrza, można zastosować prostą metodę. Istnieją nawilżacze powietrza, które potrafią zneutralizować efekt zbyt suchego powietrza. Nawilżacze powietrza to przedmiot, który powinno się posiadać w każdym domu.

Kolejnym problemem, z którym możemy się spotkać tam gdzie mieszkamy jest zbyt duża wilgotność powietrza. Niestety, ale wilgotne powietrze także nie wpływa korzystnie na nas. Stąd osuszacze powietrza (http://www.uni-lux.eu/osuszacze.html) to inny, ale przydatny sprzęt. Osuszacze pomagają zapobiegać wilgoci, a także zapobiegają brzydkiemu zapachowi. Oczywiście w takich wypadkach idealnie byłoby suszyć dzięki naturalnym sposobom. Jednak nie zawsze to wystarcza. I tu z pomocą przychodzą urządzenia, które przyspieszają osuszanie. Osuszacze elektryczne są tanie. Ich funkcjonowanie polega na zamianie wilgoci w wodę i przez to przyśpieszenie osuszania pomieszczenia. Aby ich działanie było zgodne z zaleceniami, powinny chodzić w normalnej temperaturze. A im jest cieplej w pomieszczeniu tym usuwają więcej wody. Urządzenia te są inteligentne, ponieważ potrafią samoczynnie się wyłączyć osiągnięciu wskazanego poziomu wilgotności. Takie osuszacze domowe można kupić w każdym sklepie.

klimatyzator
Autor: FUJIAIRE
Źródło: FUJIAIRE
Ciekawym rodzajem osuszaczy są osuszacze basenowe (http://www.uni-lux.eu/osuszacze_basenowe.html), które spotkać można np. w magazynach no i przede wszystkim na basenach. Ich walorem jest stałe ujście wody oraz dopuszczalność podłączenia do wentylacji.
Bardzo łatwo dowiedzieć się czy nasze urządzenie zdaje egzamin. Wystarczy położyć folię spożywczą. Tam gdzie jest wilgotno, będziemy mieli ciemniejszą barwę.
Źródło: