Miejsce z elektroniką

Czy myślałeś kiedykolwiek nad tym, jakby wyglądało życie bez takich zdobyczy techniki jak telewizor? Mimo że odbiorniki telewizyjne są w szerokim użyciu dopiero od kilku dziesięcioleci, zdążyło dorosnąć pokolenie, które nie może sobie imaginować egzystencji bez tv. Minione lata to era panowania elektronicznych mediów, telewizory jednak nie zgubiły swojej potęgi – są wszakże obecne w większości naszych domostw.

telewizor
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Da się jednakże wskazać urządzenie, które niedawno traci zwolenników – radio https://omegastore.pl/radia-do-lazienki/41-kbsound-iselect-25-dab-radio-pod-zabudowe-50305.html. W czasie, gdy powstawały media radiowe, był to główny środek przekazywania informacji na masową skalę. Należy pamiętać, że dzięki odbiornikom radiowym w domostwach Niemców Hitlerowi udało się znakomicie kierować narodem. Współcześnie radio nie ma takiego znaczenia – dziś słuchają go jedynie wierni słuchacze, przede wszystkim zmotoryzowani w czasie długiej trasy oraz emeryci. Potęgę tego środka komunikacji ujawnia jeszcze Radio Maryja, rozgłośnia sterująca umysłami mas seniorów.

Coraz mniej klientów nabywa także wieże stereo. Nic dziwnego – większość młodych ludzi kawałki czerpie z sieci. Playery CD zostały zwalczone przez znany format MP3. Wieże stereo zostały wyparte przez przenośne odtwarzacze MP3. Tego typu gadżety zyskały wielką popularność wtedy, kiedy w sklepach pojawił się pionierski iPod, odtwarzacz muzyczny zaprojektowany przez potężnego Steve’a Jobsa, który przyniósł jego przedsiębiorstwu (Apple) bajeczne zyski. Dziś utwory muzyczne możemy również odsłuchiwać na przeróżnych serwisach WWW. Więcej możesz sprawdzić tutaj – TV pilot.

A co przyniesie przyszłość ludzkiej myśli naukowej? Nie będziemy trudnić się snuciem bajek, bo są one na przegranej pozycji. W zasadzie nie da się wskazać futurologa, który dobrze przewidział, jak będzie działał świat w przyszłości. Jeśli zamierzasz to sprawdzić, zobacz w internecie i utworach literackich wizje różnorakich analityków i wizjonerów – według większości prognoz w 2000 roku mielibyśmy używać na przykład latających samochodów…