Monitoring – do czego służy i jakie są jego zalety?

Monitoring to w w dzisiejszych czasach to praktycznie standard i można go spotkać niemal na każdym kroku. Zadaniem monitoringu jest dozorowanie terenu, firmy, domu. Aktualnie, montaż takiego monitoringu dostępny jest do wszelkiego rodzaju obiektów. Można go zainstalować nie tylko na dużych przestrzeniach dużych firm czy instytucji, ale także w małych marketach, domkach jednorodzinnych, na osiedlach, halach produkcyjnych, w restauracji czy hotelach. Czy monitoring faktycznie wpływa na bezpieczeństwo osób i mienia? Czy poza wymienionymi może nieść inne korzyści?

monitoring domu
Otóż według statystyk, na terenach objętych zasięgiem kamer, odnotowuje się zmniejszenie (w niektórych przypadkach całkowite wyeliminowanie) zajść takich jak: napady, wybryki chuligańskie, kradzieże, niszczenie mienia. Widoczny monitoring to efektywny “odstraszacz”. Niedrogi zestaw do monitoringu może pozwolić nam zabezpieczyć mienie, jak również ochronić nas przez przestępcami, doczytaj: wideodomofon|http://promitel.pl/c/455/telewizja-przemyslowa-ip.html”>kamera ip|http://promitel.pl/c/457/systemy-alarmowe.html”>systemy alarmowe|http://promitel.pl/c/457/systemy-alarmowe.html”>alarmy|http://promitel.pl/c/661/systemy-ip-hikvision-telewizja-przemyslowa-ip.html”>hikvision|http://promitel.pl/_cms/view/33/monitoring-domu.html”>monitoring domu|http://promitel.pl/c/556/szafy-rack.html”>szafa rack|http://promitel.pl/c/457/systemy-alarmowe.html”>alarmy domowe|http://promitel.pl/c/454/telewizja-przemyslowa.html”>telewizja przemysłowa|http://promitel.pl/c/469/kamery-telewizja-przemyslowa.html”>kamery monitoring (sprawdź tutaj)|http://promitel.pl/c/469/kamery-telewizja-przemyslowa.html”>monitoring cctv}. Jednakowoż kiedy już dojdzie do zdarzenia takiego jak napaść czy sytuacji konfliktowych, wówczas monitoring będzie narzędziem służącym w rozstrzyganiu spraw powiązanych z wykroczeniami oraz przestępstwami. Monitoring powszechnie stosowany jest nie tylko przez osoby kupujące go na własny użytek, lecz przede wszystkim mamy dotyczenia z nim na obszarach miasta. Wykorzystując monitoring wizyjny w mieście zmniejsza się ilość wykroczeń w ruchu drogowym (od 25 do nawet 75%). Monitoring miejski jest pomocny także w zabezpieczaniu masowych imprez. Co więcej, pozwala na sprawną ocenę sytuacji na ulicach.

kamera do monitoringu
Autor: Tristan Nitot
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród zalet płynących z monitoringu, wymienia się przede wszystkim: zwiększenie bezpieczeństwa domowników, pracowników i pracodawcy, ochronę mienia przed kradzieżami, ochronę przed wstępem osób niepowołanych na zabezpieczony monitoringiem teren, możliwość kontroli pracy pracowników, nadzór nad posesją czy firmą, również w okresie nieobecności na miejscu (wykorzystując podgląd online w komputerze lub smartfonie). Warto też wziąć pod uwagę, iż monitoring wizyjne zmniejsza koszt ubezpieczenia obiektu. System monitorowania domu lub firmy to znakomite uzupełnienie systemu alarmowego, razem tworzą integralny system ochrony.

Może Cię również zainteresować – Promitel