Na straży sieci

Bezpieczeństwo sieci w czasach, gdy dociera do nas coraz więcej wiadomości o ofensywach hakerskich, to niezwykle ważne zagadnienie. Szczególnie dotyczy to gospodarki. Wiele działalności, w tym też te, które działają na polskim rynku, obraca wrażliwymi informacjami.

programmierung typo3
Autor: Mace Ojala
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie ostatnich lat było sporo wypadku zawłaszczenia przez złośliwych hakerów całych baz z danymi kontrahentów różnych działalności. Takie skarbnice wiedzy o ludziach są łakomym kąskiem dla ludzi, którzy zajmują się wysyłaniem spamu. Zwykle ludzie nie wiedzą, jak w sporym stopniu jesteśmy uzależnieni od komputerów. Przechowujemy w cyfrowych pamięciach bezcenne informacje, które nigdy nie powinny wpaść w nieuczciwe ręce. Dzień w dzień dajemy rozmaite informacje biznesom, zupełnie nie pochylając się nad tym, czy bezpieczeństwo sieci wewnątrz ich stoi na odpowiednim poziomie.

Jeśli prowadzisz działalność, która ma pod opieką wiele wrażliwych danych, powinieneś zadbać o tak ważną rzecz, jak efektywna ochrona sieci IT. Trzeba wiedzieć, że głównym czynnikiem zabezpieczającym informacje w firmie jest właściwy człowiek. Trafnym pomysłem jest przyjęcie do pracy zespołu fachowców, którzy będą systematycznie dbać o bezpieczeństwo sieci w biurze. O ile firma nie dysponuje wystarczającymi środkami na przyjęcie takich fachowców, trzeba pomyśleć nad outsourcingową agencją, która realizuje dogłębne audyty sieci informatycznych. Opłacanie audytorów IT systematycznie to pewność, że infrastruktura IT w działalności jest bezpieczna.

Każdy przedsiębiorca, dla którego kluczowe jest bezpieczeństwo sieci, ma systematycznie czytać informacje o nowych zagrożeniach informatycznych. Należy wiedzieć, że wirusy WWW, niegdyś będące jedynie przeszkodą dla domowych posiadaczy pecetów, niedawno zmieniły się w groźną broń cyfrową, wykorzystywaną przeciwko biznesowi i krajom. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innego typu zabezpieczeniach, zajrzyj tutaj – monitoring przemysłowy – sklep internetowy jednego z liderów w branży.