Najchętniej kupowane gry na konsolę

Na świecie jest aktualnie spora liczba fanów gier komputerowych. Wbrew pozorom są to nie tylko młodzi ludzie. Również sporo dorosłych na co dzień chętnie korzysta z gier komputerowych. Niekiedy hobby takie prowadzi do groźnego uzależnienia. Nierzadko jednak użytkowanie gier jest jedynie dobrą metodą odpoczynku i relaksu od szkoły czy pracy.

Oferta gier tego typu jest niezwykle szeroka. Obecnie gier jest tak wiele, że niejeden użytkownik przeżywał dylemat. Trudności mogą wypływać również z dostępu do gier, który nie dla wszystkich jest równy. Gry komputerowe, w szczególności te najnowsze, kosztują niekiedy sporo. To w pewnym stopniu stało się przyczyną wzmożonego piractwa w kwestii gier komputerowych.

Nielegalne kopie znajdują się w posiadaniu graczy, a także są dostępne w sieci. W przypadku trudności w wyborze warto w każdym przypadku sięgnąć po gry sprawdzone, a wręcz kultowe. Wybór uzależnia się również od zainteresowań gracza, na przykład miłośnik futbolu wybierze Fifę czy pes 14 (recenzja pes 2014 tutaj).

Grand Theft Auto 5
Autor: Imperial94
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to ogromnie popularny zestaw gier utrzymanych w stylistyce fantasy. Ten charakter gry objawia się między innymi za pomocą stworzeń, jakie w niej występują. Można się tam bowiem spotkaćmiędzy innymi z elfami, smokami, gryfami i wieloma innymi legendarnymi stworzeniami. Gra ma charakter strategiczny, dąży się do posiadania jak największej liczby miast, największego majątku i najliczniejszych wojsk. Wielu użytkowników ceni tę grę z uwagi na bardzo udaną grafikę i dopracowaną muzykę. na pierwszym miejscu jednak ceniona jest duża przyjemność z gry na komputerze, czy też konsoli. Do chwili obecnej powstało 7 części tej serii.

gta 5 to ostatnia część jednej z najpopularniejszych gier świata. Premiera tej najnowszej odsłony była zresztą bardzo wyczekiwanym momentem w świecie graczy. Generalnie gra opiera się na akcji przywodzącej na myśl film kryminalny wypełniony scenami przemocy. W GTA gracz może przykładowo jeździć kradzionym samochodem po drodze przejeżdżając ludzi, ścigać się z policją i zabijać przy wykorzystaniu specyficznych typów broni. Jedną z chętniej wybieranych odmian broni w GTA jest miotacz ognia. Tytuł był już wielokrotnie krytykowany za nadmierne wysycenie treściami brutalnymi.