Najfajniejsze gry sportowe na komputer oraz konsole

Bez wątpienia wymyślenie sportowych gier komputerowych było dobrym posunięciem. Można to obserwować na przykładzie sławy gier takich jak na przykład FIFA. Wymyślenie tego rodzaju gier było pewnego rodzaju zestawieniem wielkiej popularności dyscyplin sportowych z popularnością gier. Sukces takich gier uzależniony jest od rozmaitych czynników.

Należy do nich między innymi kraj, w którym wydawana jest gra. Jeżeli w określonym państwie dyscyplina sportu, wokół której rozgrywa się akcja gry, nie jest szczególnie popularna, to można przypuszczać, że także gra nie zostanie bardzo radośnie odebrana. Dobrym przykładem jest gra Deluxe Ski Jumping, która jest bardzo prostym, schematycznym nawet symulatorem skoków narciarskich. Gra ta miała w Polsce największa popularność wtedy, gdy skoki narciarskie były modne z uwagi na sukcesy polskich zawodników w tej dyscyplinie. Tego rodzaju gry oferowane są zarówno na komputery, jak i na konsole, przykładowo na Playstation 4 (nowości na playstation 4).

pro evolution soccer z kotem
Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Jest sporo korzyści, jakie czerpane są z grania w tytuły o charakterze sportowym. Oczywiście nie jest to w stanie zastąpić samodzielnej aktywności fizycznej, jednak pozytywnych konsekwencji także jest dużo. Jednym z pozytywnych następstw tego typu rozrywki, co zresztą można stwierdzić o użytkowaniu gier każdego typu, jest wyrabianie sobie refleksu. W sumie w każdej grze trzeba reagować błyskawicznie. Niewątpliwie duża korzyścią z wybierania gier sportowych jest lepsze opanowanie reguł danej dyscypliny, o ile oczywiście tytuł jest skonstruowany poprawnie i dokładnie.

Jedną z najpopularniejszych gier świata, dostępnych również na konsole, jest FIFA. Fabuła tej gry ma miejsce na boisku futbolowym. Rolą gracza jest, analogicznie jak w piłce nożnej, zwyciężyć w meczu. Powodzenie tej gry bierze się między innymi z realizmu, który w kolejnych odsłonach gry zdołano stworzyć. Nieświadomy obserwator mógłby pomyśleć, że ma do czynienia z rzeczywistą transmisją meczu. Ostatnią stworzoną do tej pory częścią tytułu jest FIFA 14 (więcej o fifa 2014 na stronie). W części tej zostało wyeliminowanych wiele błędów z części poprzednich. Część z nich jednak nadal się zdarza, powodując komiczne efekty w czasie gry. Mimo to popularność gry nie zmniejsza się.