Najświeższe nowinki w fotografii to na pewno interesująca fotografia 3D

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość ludzi ma swój osobisty aparat fotograficzny. W dużej części są to powszechne cyfrówki, gdzie prócz zrobienia zdjęć jesteśmy w stanie nagrać krótki filmik. Praktycznie nie robi się już aparatów analogowych, do których należało pozyskiwać klisze, na jakich z reguły mieściło się kilkanaście fotek.

aparat
Autor: Tirso Lecointere
Źródło: http://www.flickr.com
Wraz z rozwojem techniki do marketów trafiają nowatorskie modele, które posiadają nieprzebraną ilość funkcji, jakie tak naprawdę wykorzystują tylko profesjonalni fotografowie. Większa część społeczeństwa wykonuje fotografie na trybie mechanicznym, gdzie nie ma potrzeby ustawiać żadnych dodatkowych opcji. Jest to bardzo wygodne dla osób, które nie ciekawią się fotografią, ponieważ aparat sam ustawia ostrość i pozostałe ustawienia. Osoby które są w temacie zdają sobie z pewnością sprawę z tego, iż sławna staje się fotografia obrotowa, chociaż w dalszym ciągu jest stosowana szczególnie w studiach fotograficznych. Jej podstawowym celem jest prezentacja towarów, które będą sprzedawane w internecie. Użytkownik ma szansę obejrzenia danego artykułu z każdej strony, w związku z tym, będzie bardziej pewny swojego zakupu. Z pewnością fotografia obrotowa jest przyszłościowa i już niebawem większość rzeczy będziemy zdołali przez kupnem obejrzeć od każdej strony. Szczegóły na http://www.otofoto360.pl!

sesja
Autor: Warszawska Szkoła Fotografii
Następną z nowinek w tym temacie są zdjęcia 3D, jakie umożliwiają nam przestrzenne obejrzenie konkretnej sceny. Tak samo jak interesujące oglądanie jest bajki 3D w kinie, tam samo interesujące, a może nawet bardziej jest posiadanie zdjęcia 3D swojego bobasa. Aby obejrzeć foto w formacie 3D trzeba zakupić specjalistyczne okulary, tak zwany anaglify albo zamówić 3D w studiu fotograficznym. Już dziś dzięki użyciu współczesnej technologii można oglądać fotografie przestrzennie, bez stosowania dodatkowych okularów.

Gdy nie posiadamy pomysłu na podarek dla jakiegoś krewnego warto pójść do fotografa i zamówić efektowne zdjęcia 3D. Będziemy mieli pewność, że będzie to niespodzianka unikatowa, a jubilat na pewno się uraduje. Należy być otwartym na nowości, ponieważ być może już niedługo nasze cyfrówki odejdą do lamusa i jedyną formą wykonywania zdjęć będzie fotografia obrotowa, jaką w tej chwili zajmują się tylko profesjonaliści.