Nie chcesz wynajmować fachowca? Dowiedz się, w jaki sposób podłączyć gniazdko antenowe

Masz do przyłączenia komputerowe gniazdko antenowe, ale nie chcesz angażować fachowca? Możesz zrobić to sam, wystarczy, iż pieczołowicie zapoznasz się z instrukcją, a wszystko pójdzie tak jak chciałeś oraz będzie działać, jak trzeba.

przeczytaj więcej na polecanej stronie www
Autor: BromfordGroup
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze to nie zakładać go obok gniazd elektrycznych, ponieważ mogą występować kłopotów z sygnałem. Przez to telewizor nie będzie odpowiednio odbierać programów, a my nie będziemy mogli spokojnie oglądać długo wyczekiwanego filmu. Odległość powinna wynosić około dwadzieścia pięć centymetrów, wtedy nie będziemy zmagać się z powyższymi komplikacjami i koniecznością przemieszczania gniazdka, co oczywiście związane jest z dodatkową pracą.

Po drugie gniazda antenowe występują w dwóch wersjach, na co trzeba zwrócić uwagę, nim zdecydujemy się na wybór jednego z nich. Pierwszą wersją jest wersja nadtynkowa, drugi typ to zaś gniazdka podtynkowe, do których potrzebny jest zakup puszek instalacyjnych. Ostatnią ważną sprawą jest zapamiętanie o nieodzowności zainstalowania kilku gniazdek w pomieszczeniu, w jakim chcielibyśmy skorzystać ze sprzętów, do jakich działania są konieczne. Dzięki temu nie będziemy musieli przeciągać kabla antenowego przez połowę pokoju, lecz przyłączymy go do gniazdka umieszczonego najbliżej TV. Przejdźmy do samej instrukcji instalacji gniazdka. Na początku przygotowujemy końcówkę przewodu antenowego, a potem odkręcamy śrubę dociskową. Następnym krokiem jest włożenie przewodu antenowego do zacisku. Kierunek określają nam strzałki znajdujące się na obudowie gniazdka.

Gniazdko elektryczne
Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com

Po włożeniu przewodu zakręcamy powtórnie śrubę dociskową oraz instalujemy gniazdko w puszce instalacyjnej, jeżeli wybraliśmy wersję podtynkową. Na koniec nakładamy ramkę i pokrywkę na korpus zainstalowanego gniazda. Instrukcja nie jest trudna, dlatego powinna dać sobie radę z nią nawet człowiek montujący takie gniazdko pierwszy raz. Aby mieć gwarancję, że wszystko poprawnie działa, podłącz telewizor, aby cieszyć się sposobnością odbierania programów.Teraz już orientujesz się, w jaki sposób podłączać gniazda komputerowe i antenowe (sprawdź polecaną stronę www). Nie powinieneś napotkać żadnych kłopotów, jeśli będziesz kierować się wyżej scharakteryzowanymi poradami. Dlatego dokładnie trzymaj się instrukcji, a niebawem wszystko będzie działać zgodnie z planem.