Nie jesteśmy zmuszeni nosić ciężkich książek

Jak często działo się tak, że jadąc tramwajem tachaliśmy ze sobą ciężką księgę, bo chcieliśmy sobie za jej podparciem umilić podróż i jednocześnie klnęliśmy w duchu to, że musi ona posiadać akurat tak dużo stron? Dziś możemy używać z nowych udogodnień, które zezwalają nam na przeczytanie nawet najgrubszych ksiąg, za pomocą odpowiedniego urządzenia, które jest niewielkie oraz które jednocześnie niezbyt dużo waży.

Wielu chwali sobie czytniki

Jeśli jedziemy w długą trasę, to zamiast brać ze sobą po kilkanaście sporych tomów, wystarczy, że zabierzemy ze sobą urządzenie o nazwie , czyli inaczej określając czytnik e-booków oraz wgramy na niego pliki z książkami, które nas zainteresują. Do wyboru w fajnej kwocie posiadamy też czytnik Amazon Kindle 5 z reklamami czarny, ale płacąc ciut więcej możemy stać się właścicielami takiego czytnika bez reklam. Co istotne, są to niewielkie sprzęty, lekkie, zbudowane w taki sposób, że w czasie czytania nie męczą nam się oczy, jak to nieraz ma miejsce podczas czytania na normalnym komputerze. Wspaniałe w tym wszystkim jest także to, że e-booki są znacznie tańsze niż normalne książki, a więc mamy szanse posiadać ich więcej, a jednocześnie nie biorą nam miejsca w szafie.

Audiobooki to też ciekawa alternatywa

Gry dla dzieci
Autor: Cristian Bortes
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nasze dziecko jest zbyt małe, żeby samemu sobie poczytać książeczki, a my nie zawsze mamy szanse mu je przeczytać, to z pewnością wspaniale spiszą się tu audiobooki czyli inaczej określając książeczki, które są odczytywane przez kogoś kolejnego, a my zwyczajnie mamy szanse to nagranie później posłuchać. Jeżeli nasze dziecko kocha bajkę Auta, to bez wątpienia świetnym darem dla niego będą Auta – 3 grające książeczki (audiobook), których będzie miało szanse wysłuchiwać do woli. Co ważne, to też są audiobooki stworzone z myślą o dorosłych, gdzie nagrane są znane książki dla dorosłych. Sprawdź: polecane audiobooki – sprawdź gdzie najtaniej

Może kiedyś zastąpią książki z papieruKiedy papierowe książki są dla nas za ciężkie, albo zwyczajnie braknie nam czasu na ich czytanie, a jesteśmy ciekawi jakiejś książki, to zawsze mamy szanse skorzystać z nowoczesnej technologii jaką przedstawiają nam e-booki i audiobooki. I choć ta forma jest coraz mocniej modna, to jednak należy wspomnieć, iż nadal jest bardzo wielu miłośników książek papierowych, dla których mają one niesamowitą dusze.