Niedrogie i dobre tablety

Rynek tabletów cały czas rośnie bardzo dynamicznie. Tego typu urządzeń sprzedaje się bardzo duże ilości, dlatego też obok dużych i znanych wytwórców swoich szans poszukują firmy mniejsze, chcące swoimi wyrobami skusić odbiorców. Należy do nich przykładowo firma oLofer, jakiej tablet oLofer JustTab C740 niedawno ukazał się w sklepach w przystępnej jak na zastosowane podzespoły cenie. Jak wykazały zrealizowane przez niezależne serwisy testy, tablet ten jest interesującą propozycją dla osób szukających porządnego i taniego urządzenia.

tablet leżący na biurku
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Został on starannie i dokładnie zaprojektowany, co niekiedy nie regułą nie jest w tanich urządzeniach, a użyte w nim podzespoły są odpowiednio dopasowane, przez co tablet (sprawdź właściwości na ceneo.pl) działa szybko i bez większych problemów. Ekran utrzymuje podane podane przez producenta parametry, obraz jest wyraźny i ma nasycone, ładne kolory. Dużym plusem tego urządzenia jest bateria o dużej pojemności, która pozwala na kilka godzin nieprzerwanej pracy bez potrzeby ładowania.

tablety
Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie sprawdzane programy działają szybko i bez większych problemów, a wydajność jest odpowiednia do pamięci i procesora, jakie zostały wykorzystane w tym tablecie. Firma oLofer (przykład tu: ceneo.pl) ma w dystrybucji również nieco mniejszy 7-calowy egzemplarz Tablet OLOFER JUSTTAB (C1041IPS). On również został dobrze zaprojektowany i w swoim przedziale cenowym jest bardzo interesującą propozycją.

Niezwykle interesująco wyglądają także tablety firmy Modecom. Wytwórca ten miał już wcześniej kilka bardzo ciekawych modeli i jego ostatnia propozycja utrzymuje ten trend. Tablet MODECOM 9.7 FreeTAB 9706 IPS2 X4 z 10-calowym ekranem IPS to potężna maszyna która wystarcza do bardziej wymagających programów. Wydajność zapewnią jej 4 rdzenie w procesorze i duża pamięć, a za wyświetlanie grafiki odpowiedzialny jest jeden z najmocniejszych dzisiaj graficznych układów. Tablet ten zaprojektowany został jako domowe centrum rozrywkowe i według większości opinii doskonale spełnia to zadanie. Również inny model tego producenta, Tablet MODECOM FREETAB 9704 IPS2 X4 (TAB-MC-TAB-9704-IPS2-X4) jest warty polecenia.