Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że jak odpowiedni akumulator to także korzystnie wybrać najlepszy prostownik. Dlaczego?

Pewnie mnóstwo z Nas zastanawia się jakiego rodzaju prostownik będzie się nadawał do naszego akumulatora i co dobre, aby był wysokiej jakości. Zadowalającego prostownika nie uda nam się znaleźć z pewnością w różnego rodzaju sklepach, które od czasu do czasu dzielnie zachęcają nas rabatami.

wnętrze akumulatora samochodowego
Autor: Dilshan Jayakody
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle dobry prostownik mamy okazję dostać w dobrym auto-serwisie, który dodatkowo także ma własny sklep z towarami i częściami do auta. Należy więc zapłacić trochę więcej pieniędzy, aby tego typu]tego rodzaju prostownik dobrze naładował nasz akumulator do auta oraz miał służyć nam na długie lata do rozmaitych akumulatorów, jak akumulatory litowo-polimerowe czy akumulatory modelarskie. W właściwym sklepie tego przedsiębiorstwa zakupić mamy szansę akumulator Romstan BP-12/15. Prawdopodobnie można kupić go na terenie całej Polski.

Wymiary techniczne takiego prostownika to: zasilenie 230V, 50Hz; ochranianie prostownika – wkładka bezpiecznikowa WTA-T; napięcie wyjścia – 12V; sprawność aż siedemdziesiąt pięć procent; klasa ochrony II; charakteryzuje go stopień ochronności International Protection IP 20 (dane za 2015 r.). Charakterystyka tego rodzaju prostownika: prostownik przystosowany do podładowania akumulatorów 12V o max. prądzie aż do 15A; wspaniałą rzeczą w tego rodzaju prostowniku jest to, że posiada pokrętło do z zmieniania prądu regulowania czasu ładowania akumulatora); prostownik ubezpieczony jest bezpiecznikiem rurkowym 1, 6A i bezpiecznikiem płytkowym (samochodowym 15A). Za tego typu prostownik należy dać mniej więcej sto sześćdziesiąt złotych, z kolei zapewnienie na niego wynosi aż 24 miesiące czasu od daty zakupu. Ciekawa oferta: akumulatory modelarskie.

akumulator do samochodu
Autor: Joshua Dickens
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnie więc sprawdzi się ten prostownik w ładowaniu własnego akumulatora o parametrach (12V/55A). Możemy sobie regulować prąd pokrętłem tak więc dla mojego akumulatora właściwe jest ładowanie przez 12, 5 godziny czasu, prądem 5-6A. To bez wątpienia sprawia, że jeśli faktycznie pragniemy zdobyć funkcjonalny prostownik dla naszych akumulatorów, nieistotne jakich, czy zostaną akumulatory modelarskie, a może akumulatory litowo-polimerowe, pamiętajmy, żeby nie oszczędzać na prostowniku. Te pieniądze na pewno się zwrócą istotnym funkcjonowaniem naszych sprzętów.