Nowe propozycje czajników na naszym rynku

Coraz szybsze tempo życia zmusza sporo osób do oszczędności czasu i picia dużej ilości kawy oraz herbaty. Wielu ludzi porzuca więc standardowe czajniki ogrzewane za pomocą gazu na rzecz nowoczesnych urządzeń ułatwiających zaparzenie ulubionego gorącego napoju w ciągu zaledwie dwóch minut. Tworzy się więc dylemat: który z modeli wybrać, aby sprawdził się pod względem funkcjonalności i –co ważne- by był upiększającym elementem naszej kuchni?

czajnik
Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Poniżej podano niektóre spośród szczególnych urządzeń (tu dowiesz się więcej o czajniku marki Siemens), które ostatnimi latami cieszyły się dużą popularnością wśród smakoszy porannej kawy czy herbaty. Wiodącymi producentami w segmencie czajników elektrycznych są marki: Siemens, Philips oraz Zelmer.

Pierwszą propozycją jest czajnik Siemens TW 86104. Posiada on pojemność 1,5 litra, co sprawia, że ugotowanie sporej ilości wody nie wymaga wielokrotnego włączania urządzenie. Siła jego grzałki to 2400 W, co jest tożsame z bardzo szybkim czasem przygotowania napoju. Bardzo przydatna opcja to wskaźnik wody ulokowany z obu stron tego modelu.
Propozycja od firmy Philips to czajnik Philips HD 4677/20. Urządzenie to wyposażone jest w pojemność 1,7 l, co powiązane jest przygotowania dużej ilości wody. Moc 2400 W sprawia, że urządzenie jest bardzo efektywne. W czajnik (zobacz przykłady: Czajnik CKE 820 Symbio Zelmer) wbudowano dodatkowo filtr, który pozwala uzyskać czystą wodę. Model dostępny w czarnym kolorze. Następna oferta producenta to czajnik Philips HD 4686/90. Cechuje go przybliżona pojemność do poprzedniego modelu: 1,6 l. Jest to urządzenie bezpieczne: wyłącza się bez wody i tuż po ugotowaniu. Oprócz tego wyposażony w podstawę antypoślizgową. Barwa także stonowana, ciemna.

Ostatnia opcja to produkt firmy Zelmer. To czajnik Zelmer CKE 820 Symbio. Posiada on dużą objętość 1,7 l. Przy tak dużej objętości jego moc jest nieco mniejsza: 2200 W, co pozwala na na zdecydowanie mniejsze zużycie prądu. Oprócz tego wyposażony jest w filtr czyszczący wodę z osadu. Samoistnie się wyłącza zaraz po zakończeniu pracy. Jego przydatną cechą jest przydatny w ciemniejszym pomieszczeniu przycisk włączający. Urządzenie to jest opcją dla osób wolących jasne barwy – model w kolorze białym.