Nowinki w sprzęcie RTV na najbliższy czas – w jakim kierunku dąży rozwój elektroniki?

Możliwości wiodących producentów sprzętu RTV

Ciągle udoskonalane sprzęt RTV hiperłącze przypada do gustu zamawiającym, którzy w różnych sezonach rozglądają się za technologicznymi nowinkami. Uwielbiamy innowacyjne rozwiązania, które spełniają nasze oczekiwania, dlatego stawiamy tylko na wypróbowane propozycje. Producent wie, na co musi dzisiaj postawić, jeśli chodzi o zaproponowanie swoim klientom znakomitych propozycji. Duże wyświetlacze 3D, plazmy w wysokiej rozdzielczości, a to wszystko na wysokim poziomie i w najniższej cenie.

Gadżet, który dzisiaj opanował rynek elektroniki użytkowej, to smartfon i przeróżne akcesoria audio (przykłady tu: link do serwisu). Każdy liczący się producent ma w swojej ofercie kilka, jak nie kilkanaście i więcej, urozmaiconych modeli dla każdego z segmentów rynku. Już przywykliśmy się, że z roku na rok mają one jeszcze więcej pamięci, szybszy procesor z większą ilością rdzeni, czy baterię, która wytrzyma nasze najdziwniejsze zachcianki. Jednakże prawdziwą nowością jest telefon, który możemy zginać- a to dzięki zastosowaniu specjalnych wyświetlaczy OLED, które wymyślili inżynierowie z LG. Nie tylko zastosowali tego rodzaju ekranu do telefonu- w ofercie koreańskiego producenta natrafimy również niezwykle cienkie, zgięte w łuk telewizory.

telewizor
Autor: skippyjon
Źródło: http://www.flickr.com

Fundamentalne urządzenie elektroniczne znajdujące się w naszych mieszkaniach to telewizor. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć niezwykle wiele propozycji producentów, rzadko dla nas cennych. Jeżeli zależy nam na specjalnych walorach wizualnych oraz przeżywanych efektach to obowiązkowo musimy wyłowić telewizor z techniką full HD. Pozwoli to nam na zauważenie wyjątkowo dużej ilości detalów na ekranie. Oglądanie meczów piłkarskich w tej technologii na pewno będzie atrakcyjnym doznaniem. Tymczasem, ograniczenie się wyłącznie do kupienia urządzenia służącego do odbioru obrazu może wydać się niewystarczające. Skutkiem tego do naszego telewizora musimy doliczyć zdatny system dźwiękowy. Jeszcze innym rozwiązaniem jest kupienie telewizora , który posiada moduł Wi – Fi (ceneo.pl/). Więcej filmów, i to aktualnych.

Jak już oderwiemy się od małych ekranów w naszym smartfonie, to właśnie na telewizorze koncentrujemy swoją uwagę. I tego rynku nie ominęły małe rewolucje. Jeszcze do końca nie przyzwyczailiśmy się do faktu, że dzięki rozdzielczości Full-HD możemy dostrzec niespotykaną wcześniej ilość szczegółów, a na nasz rynek wkracza technologia 4K. Jej nazwa odnosi się do nowego standardu rozdzielczości, w którym na szerokość ekranu przypada ok 4 tys. pikseli. Zapowiada to pewnie jeszcze większy zalew wysokobudżetowych obrazów ociekających efektami specjalnymi- to głównie tam w pełni docenimy bogactwo szczegółów, jakie da nam ta technologia.

Piloty do tv
Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com

Nowości nie dotyczą tylko samego obrazu- postęp dotyczy również melomanów. Dzięki firmie Samsung będzie można, korzystając z ich najnowszego systemu, słuchać utworów muzycznych w dowolnym miejscu w mieszkaniu, korzystając jednocześnie z różnych źródeł dźwięku.