Nowinki w urządzeniach RTV na najbliższy rok- w którym kierunku dąży rozwój elektroniki?

Na rynku urządzeń RTV nowości ukazują się tak często, że doprawdy niełatwo za nimi nadążyć. Wszystko jest z roku na rok szybsze, bardziej kolorowe, bardziej użyteczne i wymaga od odbiorcy coraz mniej. Nie inaczej jest i w tym roku- producenci permanentnie przeganiają się w zaskakiwaniu konsumentów coraz bardziej niezwykłymi zabawkami.

taniomania.pl
Autor: Philips
Źródło: Philips

Gadżet, który teraz zdominował rynek elektroniki użytkowej, to smartfon. Każdy liczący się producent ma w swojej ofercie kilka, jak nie kilkanaście i więcej, różnych modeli dla każdego z segmentów rynku. Już przyzwyczailiśmy się, że z roku na rok mają one coraz więcej pamięci, szybszy procesor z większą ilością rdzeni, czy baterię, która wytrzyma nasze najdziwniejsze życzenia. Lecz prawdziwą nowinką jest telefon, który możemy zginać- a to dzięki zastosowaniu specjalnych wyświetlaczy OLED, które wymyślili inżynierowie z LG. Nie tylko wykorzystali tego rodzaju ekranu do telefonu- w ofercie koreańskiego producenta natrafimy również niezwykle cienkie, zgięte w łuk telewizory.

Jak już oderwiemy się od małych ekranów w naszym smartfonie, to właśnie na telewizorze koncentrujemy naszą uwagę. I tego rynku nie ominęły małe rewolucje. Jeszcze do końca nie przyzwyczailiśmy się do faktu, że dzięki rozdzielczości Full-HD (link do strony) można dostrzec niespotykaną uprzednio ilość detali, a na nasz rynek wdziera się technologia 4K. Jej nazwa odnosi się do nowego poziomu rozdzielczości, w którym na szerokość ekranu przypada ok 4 tys. pikseli. Zwiastuje to chyba jeszcze większy wybór wysokobudżetowych obrazów ociekających efektami specjalnymi- to szczególnie tam w pełni docenimy bogactwo detali, jakie da nam ta technologia.

Piloty do tv
Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com

Nowinki nie dotyczą tylko samego obrazu- postęp dotyczy również melomanów. Dzięki firmie Samsung będzie można, korzystając z ich najnowszego systemu, słuchać utworów muzycznych w dowolnym miejscu w mieszkaniu, korzystając jednocześnie z różnych źródeł dźwięku.

Rok 2014 to także rok graczy- na rynku dostępne są nowe generacje konsol od Microsoftu i Sony- zaczynają ukazywać się coraz to nowe tytuły gier, kontynuacji z poprzednich generacji konsol. Następne urządzenia dla graczy to głównie jeszcze bardziej fotorealistyczna grafika 3d w najwyższej rozdzielczości. Czeka was masa godzin cyfrowej rozrywki na nowych konsolach, przed telewizorami o ekranie zgiętym w łuk, z jeszcze szybszym smartfonem w kieszeni.