Nowoczesne dodatki dla każdego

Istnieje wiele osób, którzy interesują się technologicznymi nowinkami, oraz kochają nowoczesne gadżety. To właśnie one, dostosowane do osobistych zamiłowań ułatwiają i uprzyjemniają nam życie na co dzień.
Jednym z tych gadżetów jest kamera na kask. Jest doskonałym rozstrzygnięciem dla osób, które uwielbiają sporty wyczynowe. W sklepach są aparaty zbudowane specjalnie z myślą o narciarzach, rowerzystach i amatorach sportów, w tym także ekstremalnych. Posiadają one wstrząsoodporne i wodoodporne obudowy, obiektywy kamerujące duży kadr, ciąg uchwytów i duże włączniki nagrywania, jakie bez trudu można obsługiwać w rękawiczkach. Nabywając kamerkę do zamocowania na kasku, powinno się uprzednio wiedzieć jaką pragniemy rozdzielczość.

Dron DJI Inspire 1
Autor: DFShutterbug
Źródło: http://www.flickr.com

Interesującym, nowoczesnym produktem dla osób interesujących się ciekawostkami technicznymi może okazać się dron – przejdź -. Dron (więcej na serwisie: Fly Away) DJI Phantom 4 to pierwszy dron dla zwykłego użytkownika wyekwipowany w techniki dotąd nieosiągalne na rynku zwykłych dronów. Nowa generacja dronów nazywana jest przez samo DJI jako inteligentne szybujące kamery. Najważniejszą nowością w owych urządzeniach jest wymijanie przeszkód. Funkcja ta jest aktywna cały czas. Efektywne wymijanie przeszkód wykonalne jest dzięki każdym czterem kamerkom, w które wyekwipowany jest Phantom 4.


Dwie kamery frontowe konstruują wolumetryczną mapę otoczenia i zezwalają ujawniać przeszkody z dużej odległości. Gdy dron wypatrzy przeszkodę, może próbować ją ominąć, a kiedy uzna, że to niewykonalne, unieruchomi się w powietrzu. Dron Phantom 4T latać może maksymalnie 28 minut w zasięgu do 5 km. Prędkość optymalna Phantom 4 to 72 km/h. Dron zaopatrzony jest także w skoncentrowany gimbal i kamerę, jaka nagrywa filmiki w wysokiej rozdzielczości. Kamera ma możliwość także nagrywać w spowolnionym tempie.

Dron przekazuje nadzwyczaj unikatową budowę i postępowanie w czasie startu i lądowania. Posiada skrzydła z włókna węglowego, jakie jest możliwość złożyć w ciągu lotu, żeby nie trafiały w kadr, dzięki czemu będzie można wykorzystać całkowity zasięg obrotu kamery. Phantom 4 stanowi rozszerzenie ostatnich generacji i charakteryzuje się nowymi genialnymi układami.