Nowości na rynku tabletów

Kupując nowy tablet klienci stają przed ciężkim wyborem, czy kupić urządzenie markowe, ale przy tym trochę więcej kosztujące, czy skusić się na produkt jakiegoś nieznanego producenta. Z reguły ta druga opcja jest znacznie tańsza, lecz ryzyko jest takie, że urządzenie nie do końca będzie solidnie wykonane i dobrze funkcjonujące. Za kwotę dwustu złotych można się już stać posiadaczem nowego urządzenia, takiego jak na przykład Tablet Cavion Base 7, jak na swoją cenę urządzenie to ma dość przyzwoite parametry.

ASUS MeMO Pad HD7
Autor: pestoverde
Źródło: http://www.flickr.com
Ekran o przekątnej 7 cali i 4G zainstalowanej pamięci pozwalają na wygodne przeglądanie stron internetowych i pogranie w proste gry. Oczywiście na granie w nowe gry raczej nie ma szans, lecz w końcu nie do tego ten tablet (kliknij tutaj) jest zaprojektowany. Atrakcyjną cenę mają także urządzenia innego taniego producenta, czyli GoClever. Są one dość popularne w naszym kraju i mają pochlebne recenzje klientów. Niecałe pięćset złotych za mający 10 cali Tablet GOCLEVER TERRA 101 (TAB TERRA 101 KB) to ogromnie atrakcyjna cena, a sam tablet pracuje dość wydajnie i szybko.

Wprawdzie użyta pamięć i układ procesora nie należą do najwydajniejszych, ale dobra optymalizacja systemu sprawiła, że nie ma problemu z używaniem bardziej wymagających programów, a i wiele gier bez żadnych problemów będzie na nim działać. Tablet GoClever Tab T76 GPS TV (T76GPSTV) to mniejsze rodzeństwo prezentowanego wcześniej urządzenia z matrycą o przekątnej 7 cali. Ten tablet także bardzo dobrze wypadał w różnych testach wydajnościowych , a i użytkownicy raczej nie narzekają na to jak działa. Odnośnie tematu również tu: Tablet Tab T76 GPS TV (T76GPSTV).

Także firma Asus postanowiła zaoferować tanie, a jednocześnie solidne i porządne urządzenie. Tablet ASUS MeMO Pad HD 7 (ME173X-1B012A) to jedna z ostatnich propozycji tej firmy, która przebojem wdarła się na tabletowy rynek i zrobiła tam spore zamieszanie. Oprócz tego, że tablet Asusa posiada bardzo dobre parametry, szybki procesor i sporą pamięci, to jest także niezwykle elegancki i oferowany w paru różnych kolorach.