teclance.com

na bieżąco z każdą nową technologią

images

Jaki obiektyw szerokokątny kupić?

admin | Styczeń 13, 2018

W ostatnich latach niezwykle duży postęp poczyniła technologia w branży fotograficznej. Optyka nie zmieniła się znacznie przez wiele lat, obiektywy w dalszym ciągu mają swoje możliwości i ograniczenia, szkieł w dalszym ciągu są setki gatunków i nie da się stworzyć do profesjonalnych celów uniwersalnego obiektywu, doskonałego w dowolnych okolicznościach, ale wnętrze aparatów, wrażliwość i złożoność matryc, oprogramowanie i osiągi dowolnego aparatu foto – tu dokonał się ogromny postęp, który zesłał do muzeum pionierskie aparaty elektroniczne, które zapisywały jedną fotografię na dyskietkę, trwało to ponad minutę, a o megapikselach nie było w ogóle mowy. Raczej o tysiącach.

Read more
Rodzinny urlop

Obiektywy na wakacyjne wyprawy

admin | Styczeń 11, 2018

Zakup dobrego obiektywu nie jest zazwyczaj rzeczą prostą. W dzisiejszych czasach ilość możliwości i ofert jest w stanie prawie przyprawić o ból głowy. Aby dobrze wybrać najlepiej zapoznać się bliżej ze kwestiami technicznymi aparatu i poznać, co to znaczy świetny obiektyw. Należy przy tym kierować się osądami tylko wytrawnych i doświadczonych specjalistów. Świetny obiektyw to ten, który bez względu na wszelkie sytuacje pozwala uchwycić na zdjęciu naprawdę ważkie moment z każdych wakacji.

Read more
images

Początek przygody z fotografią

admin | Styczeń 9, 2018

Nareszcie zrealizowaliśmy nasze marzenia i jesteśmy posiadaczem wymarzonego aparatu. Najczęściej nie mamy jednak świadomości, że popularne „kity”, jakie zazwyczaj dołączane są do sprzedawanych aparatów, są niezbyt wygórowanej jakości i zadowolą nas wyłącznie w początkowym okresie naszej zabawy z fotografią. Dlatego należy już na wstępie dokupić dodatkowe akcesoria do naszego aparatu, gdyż kompletując świadomie zestaw ”szkieł”, sprawimy, że nasz aparat będzie wykonywał satysfakcjonujące nas ujęcia.

Read more
images

Jaki obiektyw spośród tak szerokiej bazy ofert wybrać?

admin | Styczeń 9, 2018

Obiektywy cenionych produkcji, które na polskim rynku zostały wprowadzone już dawno i mogą poszczycić coraz większym uznaniem i zaciekawieniem konsumentów, mogą zaproponować spory wybór wśród modeli. Najlepszej jakości sigma 10-20, dzięki której można wykonać dobrej jakości zdjęcia nawet aparatem bezlusterkowym. Profesjonaliści stawiają na obiektyw sigma 70-200, jaki nabyć można w bardzo dobrej cenie w sklepach markowych na terenie naszego kraju.

Read more
images

Świetny obiektyw fotograficzny

admin | Styczeń 8, 2018

ostatnio fotografia stała się bardzo modną dziedziną sztuki. Na przestrzeni wielu lat od wymyślenia fotografii ludzie przywiązali się do zatrzymywania rozmaitych chwil życia na fotografiach. Wiele osób lubi drukować fotografie przedstawiające swoich bliskich i na przykład stawiać je we własnych domach. Sprzęt do wykonywania zdjęć, analogicznie jak dużo innych akcesoriów, podlega ciągłej ewolucji. Rozwój technologii w aspekcie tego rodzaju urządzeń jest bardzo dynamiczny.

Read more