Oryginalna pamiątka na resztę życia dla naszego malucha – oto pomysły

Jedną z bardzo trudnych sesji jest sesja zdjęciowa z małym brzdącem. Chociaż dzieci to wdzięczny temat do robienia zdjęć to praca z nimi bywa potwornie męcząca. Niestety maluch nie zawsze jest w stanie zrozumieć to, co usłyszy od fotografa. Zdarza się tak, że zamiast cudnie się uśmiechnąć zaczyna płakać. W takim wypadku fotograf ma spory problem.

Z tego powodu najczęściej ktoś bliski dziecku jest w pobliżu. Najlepiej byłoby sprawić, by cała sesja dla małego modela była zabawą, wtedy fotosy wyjdą rzeczywiście dobrze. Fotografia dziecięca wiąże się z całkiem z innym podejściem do małego modela (http://www.gugu-foto.com/oferta.html). Trzeba znaleźć na dziecko sposób. Któreś dziecko będzie wolało najpierw oswoić się ze studiem, a inne dziecko od razu będzie pozowało. Dlatego tak istotne jest, by rodzice powiedzieli dziecku, co ma zrobić lub chociażby, żeby wiedzieli jak maluchem pokierować, tak żeby fotograf był w stanie otrzymać wymarzony rezultat, czyli odpowiednie nierozmazane zdjęcie. Czasem żeby otrzymać taki efekt musimy działać z dzieciaczkiem nawet parę godzin. Niestety o ile po dłuższym czasie osoba fotografująca ma nadal tyle samo energii, to dziecko często jest zmęczone tym, co wokół niego się dzieje i wtedy naprawdę trudno o dobre zdjęcie.

Kiedy się jest fotografem trzeba współpracować z osobami w różnym wieku

Każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z fotografowaniem marzy o najwspanialszych zdjęciach. Jednak prawda jest taka, że często całkiem na pierwszy rzut oka zwyczajne zdjęcie przejmuje odbiorcę. Bardzo często rozczula nas widok dzieci. Maluch to ten typ modela, który swą szczerością rozbroi każdego. Fotograf dziecięcy robi sesje dopiero, co narodzonym dzieciom, ale również starszym maluchom. I o ile bobas robi, co mu się podoba, czyli w sumie niewiele, o tyle większe dziecko dobrze byłoby gdyby słuchało wskazówek fotografa. Jest to często dość trudne, bo dzieci są bardzo różne, więc żywot fotografa nie jest najłatwiejszy. Zrobienie porządnego zdjęcia wiercącemu się trzylatkowi wręcz graniczy z czymś nieosiągalnym. Jednak dobrze jest wyruszyć z naszym aniołkiem na taką profesjonalną sesję zdjęciową. Dzięki temu nasz maluch będzie miał pamiątkę już na zawsze.