Pewne chwile w życiu potrzebują najpiękniejsze oprawy. Zachowaj taki moment na cudownych zdjęciach

W życiu są sytuacje, obok których nie da się przejść bez emocji są to miejsca na mapie naszego życia bardzo wyraźne, świecące jasnymi barwami, do których powracamy wspomnieniami, jakie powinny być obchodzone z należytą celebrą. Jest kilka takich sytuacji, począwszy od naszego przyjścia na świat, a kończąc na naszej śmierci. Niestety, ostatni punkt jest definitywnym końcem, ale o tym przecież wszyscy wiemy. Żyjąc, staramy się o tym nie myśleć, a śmierć wydaje się daleko. Lepiej bowiem skupiać się na chwilach, na tym, co kreuje nasze życie.

dziecko
Autor: Hebe Aguilera
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, swoich narodzin też nie pamiętamy, podobnie kolejnego ważnego wydarzenia jak chrzest. Na szczęście wynajęty fotograf na chrzest zrobił nam wspaniałe zdjęcia z chrztu, więc dzięki temu będziemy mogli wrócić do tych chwil (więcej: http://www.gugu-foto.com/portfolio.html). Zupełnie tak samo z innymi okazjami, które już na pewno możemy lepiej pamiętać. Właściwie to nie wiadomo dokładnie, od kiedy zaczynamy świadomie rejestrować wspomnienia, to znaczy, od kiedy wszystko zapamiętujemy.
Pewnie mają na to wpływ różne okoliczności, wśród których można wymienić, jak dana rzecz na nas wpłynęła co dokładnie miało miejsce i tak dalej. Tak naprawdę trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Istotne jest to, że kolejne wydarzenia pamiętamy już bardzo świadomie, choć nasza pamięć jest tak naprawdę wybiórcza, więc to co zapamiętamy my, inni ludzie mogą zapamiętać zupełnie inaczej. Podobnie można powiedzieć o takiej sytuacji, w której ktoś pamięta coś zupełnie innego z danego wydarzenia niż druga. Na ten problem najrozsądniejszym rozwiązaniem są bez wątpienia zdjęcia.

dziecko
Autor: Kamilla Oliveira
Źródło: http://www.flickr.com
Przeglądając je możemy nawet kilkanaście lat po danej uroczystości powrócić do tamtych dni. Tak samo dobrym pomysłem jest również podpisywane zdjęć, to czasami pomaga dokładnie ustalić rok i miejsce uroczystości. Ogólnie to w naszych czasach mamy wielkie możliwości w zakresie fotografowania. Każdy może nabyć najprostszy aparat, co więcej, zdjęcia możemy robić swoimi, coraz nowocześniejszymi telefonami. Jednakże, chcąc naprawdę wysoką jakość fotografii najlepiej wynająć profesjonalnego fotografa (np. Gugu Foto). Możemy mieć pewność co do wysokiej jakości.