Pomysł na prezent – zastawa stołowa

Okres na śluby i wesela w pełni. Bardzo dużo młodych par bierze ślub ślub w letnich miesiącach. Nie jest to dziwne, przecież teraz pogoda jest ładna, dni najdłuższe, zatem nie musimy się martwić na przykład o mróz i myśleć co tu dodatkowo założyć na ślubną kreację, żeby nie zamarznąć. Suknia to następny powód przemawiający za ślubem latem – można ją wyeksponować i pokazać, może być zwiewna, koronkowa, bez rękawów i nie musimy jej chować pod płaszczem.

zastawa
Autor: home&you
Źródło: home&you

Okres na urządzanie ślubów w rozkwicie. Bardzo dużo młodych par decyduje się na ślub w czasie wakacji. Nic w tym dziwnego, właśnie teraz pogoda jest najładniejsza, dni najdłuższe, zatem nie trzeba się martwić choćby o mróz i zastanawiać co tu jeszcze założyć na ślubną kreację, żeby nie zamarznąć. Suknia to kolejny argument przemawiający za ślubem latem – możemy ją wyeksponować i pokazać, może być zwiewna, z lekkiego materiału, bez rękawów i nie musimy jej chować pod płaszczem.

Jeżeli decydujemy się na urządzenie wesela pomyślmy także o kwestii prezentów. Bardzo dużo par w dzisiejszych czasach woli otrzymywanie pieniędzy w ramach prezentu. Jest to wygodne i proste wyjście dla gości, a także dla młodych, którzy mogą zgromadzone prezenty wydać przykładowo na wymarzone wakacje czy urządzenie domu. Warto jednak mieć na uwadze też gości mniej zamożnych, których być może nie stać na włożenie kilkuset złotych do koperty. W związku z tym dobrze jest spisać listę prezentów zróżnicowanych cenowo, aby mieli możliwość wybrać coś co będzie im odpowiadało, a młodym będzie przydatne. Lista prezentów ochroni nas przed otrzymaniem przykładowo kilku takich samych zestawów ręczników.

Doskonałym pomysłem na podarunek jest zastawa stołowa. Efektowny komplet kieliszków do wina, czy szklanek do drinków to wydatek, na który większość gości może sobie pozwolić, a nam z pewnością się przyda. Możemy poprosić na przykład również o komplet zawierający uchwyt na serwetki, solniczkę i pieprzniczkę a także cukiernicę. Możemy też obejrzeć serwisy obiadowe. W każdym domu powinien być wspaniały serwis, który używać będziemy nie tylko przy okazji istotnych świąt, ale również na co dzień. Wzorów do wyboru jest bardzo wiele, tak jak i odcieni, lecz najlepiej sprawdzają się klasyczne białe talerze, ewentualnie z ozdobnym motywem. Wszystko zależy od naszych upodobań. Zestawy obiadowe najczęściej składają się z talerzy płytkich i głębokich, talerzyków deserowych, wazy do zupy, kilku misek i półmisków, więc przemyślmy czy na sto procent chcemy taki komplet na dwanaście osób – gdzieś musimy go przechowywać. A może wystarczy taki zestaw na sześć osób? Pomyślmy, czy będziemy w czasie świąt świąt wydawać duże przyjęcia, czy może grono naszych bliskich jest małe.

Źródło: www.SmakProstoty.pl