Popularność e-booków nie powinna zbytnio dziwić!

Tradycyjne księgarnie są w dalszym ciągu dochodowymi interesami, ale nie zapominajmy, że bądź co bądź rozwój e-booków spowodował, że tak jakby książki w drukowanej formie są coraz mniej powszechne. A co najbardziej istotne, ten trend szybko ulega zwiększeniu, w szczególności wśród ludzi młodych. Tradycyjni księgarze i wydawcy nie są w stanie walczyć z tym procederem, ponieważ to nierealne.

Czytniki e-booków
Autor: Cloned Milkmen
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo bardziej odpowiednim rozwiązaniem jest rozejrzenie się za niszami, dzięki to którym stosunkowo skostniały biznes wreszcie będzie pasował do naszych czasów. Nie uważajmy, że świat, który aż tak błyskawicznie idzie do przodu, będzie po prostu czekał na nas. Dobrze, lecz pomyślmy jakie urządzenia są dobre dla miłośników czytania w nowoczesnej formie.

Sporo osób, także naszych rodaków, twierdziło, iż wirtualne książki powodują wielki ból oczu, łzawienie, etc. Być może w istocie czytanie w opasłe książki na zwykłym komputerze jest męczące, lecz ciężko nie zauważyć, że Kindle wielce zmienił nasz cały świat. Można śmiało powiedzieć, iż w żadnym razie ktoś kto chociażby raz czytał książka na Kindlu, będzie uważał, że bardzo pieką go oczy.

To znaczy zapewne znajdą się takie osoby, lecz można powiedzieć, iż to tylko uczniowie, którzy na Kindlu są zmuszeni czytać lektury, które do interesujących bez żadnego cienia wątpliwości raczej nie należą. No przynajmniej w większości. Zapewne zdecydowana większość uczniów akceptuje tę opinię. A więc zakupmy sobie, jeżeli naturalnie posiadamy kasę, czytnik Amazon Kindle Paperwhite, a pewnie będziemy pod bardzo dużym wrażeniem.

Wygoda czytania książek elektronicznych
Autor: Tony McNeill
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli ktoś sporo czyta, nawet tak naprawdę nie może się zbyt długo zastanawiać. Pamiętajmy jedno: Kindle sprawił, że nareszcie czytanie ciekawych pozycji książkowych jest tak jakby na wyciągnięcie naszej ręki. Trudno zmniejszać wielkie zasługi amerykańskiego giganta o nazwie Amazon.

Czymś bardzo godnym uznania jest także dzieło Koreańczyków: a konkretnie Samsung Galaxy Tab. Raczej popularne w naszym pięknym kraju urządzenie.

Pamiętajmy, że choć łatwo dostrzec tak zwany hejt na sprzęt Samsunga, to tak czy siak trzeba starać się docenić tego producenta. W ogóle wielkie gratulacje dla Koreańczyków – wielce inteligencja nacja, która spowodowała, że również funkcjonowanie Polaków jest prostsze.