Poranek po pijatyce, a Ty nie jesteś pewien, czy możesz jechać? Potrzebny Ci alkomat

Niejednemu z nas zdarzyło się co najmniej jeden raz w życiu, że wybraliśmy się do kolegów samochodem, mając świadomość, że zostajemy u nich na noc, a przecież wypijemy tylko dwa, trzy piwka i następnego dnia z pewnością będziemy mogli spokojnie prowadzić. Zdarza się, że jednak bawimy się tak dobrze, że zapominamy o tym, że następnego dnia czekają nas jakieś obowiązki.

kontrola alkomatem
Autor: West Midlands Police
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy wniosek, jaki przychodzi nam najczęściej do głowy, to, że przydałby nam się alkomat (http://www.mojszpieg.pl/). Rzadko potrafimy się przyznać, że wystarczyło po prostu aż tyle nie spożywać alkoholu. Zaczynają się jednak pewne wątpliwości, ponieważ nie możemy być stuprocentowo pewni, czy ilość alkoholu w naszym ciele pozwala nam prowadzić samochód. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza w okolicach takich świąt, jak Wszystkich Świętych czy Bożego Narodzenia.

W te dni czasami odwiedza się rodzinę, z którą nieczęsto ma się okazję umówić w ciągu roku i ma się do przejechania czasami aż ponad czterysta kilometrów na potwornym kacu.Każdy dobrze wie, że alkomaty są do dyspozycji każdego z nas na komisariatach policji, lecz często okazuje się, że najbliższy jest całkiem daleko, albo czekanie na zmierzenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu zabiera nam dużo czasu.

Tak jak niektórzy nie mogą pokonać swej natury i mają potrzebę kompletnego upojenia się, powinno się być pewnym, czy następnego dnia nie będzie się powodowało niebezpieczeństwa na drodze. Dlatego każdy kierowca, któremu zdarza się popić, powinien mieć swój osobisty alkomat, żeby mógł w każdej chwili sprawdzić, ile ma promili. Lepiej zadbać o to, żeby być zawsze zabezpieczonym i spróbować poszukać sklepów internetowych, w których dostępne są różne alkomaty i kupić taki, który będzie nam odpowiadał oraz służył nam pomocą w chwilach , kiedy mamy wątpliwości.