Porównujemy słuchawki różnych firm – które najbardziej opłaca się kupić?

Porównując tańsze egzemplarze słuchawek z takimi, które mogą kosztować ponad pięćset złotych wiele osób zapyta zapewne, czym będą się one różnić między sobą. Czy naprawdę różnica w jakości wykonania i dźwięku jest takiej wielkości, jak różnica w cenie?

Autor: RossinaBossioB
Można dla przykładu sprawdzić . Będą one kosztować w okolicach 100 zł i jak na swoją klasę przedstawiają całkiem przyzwoite parametry. Są bardzo dobrze wykonane, posiadają wystarczające pasmo przenoszenia i duży zapas mocy.

Na uszach trzyma się je wygodnie i nawet długotrwałe używanie nie spowoduje żadnych ucisków i odgnieceń. Ale jak przyglądnie się parametrom technicznym i porówna z droższymi modelami, takimi jak przykładowo , to można zauważyć kilka ważnych różnic. W droższych modelach same głośniki wykonane są z neodymu, który ma znacznie korzystniejsze parametry niż zwykłe magnesy. Inny jest także materiał użyty na membranę, a pałąk, korpus i nauszniki także wyglądają dużo lepiej niż w tańszych słuchawkach. Może się wydawać że są to niewielkie i mało istotne sprawy, lecz w wszystkie razem sprawiają, że więcej kosztujące modele słuchawek brzmią znacznie lepiej, i to tłumaczyć będzie ich wyższą cenę.

A jak sprawa się będzie miała w egzemplarzach z najwyższej półki, czy tu również różnica będzie zauważalna? Osoby, które miały szansę założyć tego typu słuchawki na swoją głowę z całą pewnością potwierdzą, że tak. Będą to potwierdzać także parametry i użyte do wykonania materiały. Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre Solo Black mają specjalnie zaprojektowaną obudowę zwiększającą dynamikę muzyki w określonych pasmach częstotliwości, zdecydowano się wykorzystać również elementy tytanowe, dające muzykę bez żadnego zniekształcenia. W czasie prac nad tymi słuchawkami wykonano liczne testy, przez co końcowy produkt jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i potrafi zachwycić jakością muzyki, którą odtwarza. Także drugi model tego producenta, Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre STUDIO Białe jest wart wszelkich pieniędzy, w nim także użyto materiały najwyższej jakości i wiele zdobyczy technologicznych, co oczywiście przekłada się na jakość wykonania i końcowe parametry.