Pożyteczne mierniki zużycia energii – ile energii elektrycznej pobierają poszczególne urządzenia?

W każdym domu jest założony licznik energii, chociaż nie wiemy ile prądu pobierają poszczególne urządzania, takie jak lodówka, pralka czy komputer. Okazuje się, iż montując miernik zużycia energii będziemy mogli dowiedzieć się ile prądu pobiera konkretne urządzenie w naszym domu. Co prawda mierniki urządzeni energii również pobierają prąd, bowiem podłącza się je do gniazdka, lecz jest to ograniczony do minimum koszt – mniej więcej 2 złote na rok, więc naturalnie nasze portfele tego nie odczują.

rachunek
Autor: miguelb
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy miernik zużycia energii ma rolę poboru mocy odbiornika oraz także zużytej energii. Bardziej zaawansowane i w wyższym stopniu nowoczesne mierniki zużycia energii na dodatek mogą szacować także parametry sieci elektrycznej, takie jak częstotliwość lub napięcie. Jeszcze inne mierniki posiadają rolę prognozy, dzięki czemu możemy się dowiedzieć ile będzie nas kosztować korzystanie z danego urządzenia przez tygodnie, miesiące bądź również przez lata. Ewidentnie mierniki zużycia energii to niesłychanie przydatne i ogromnie funkcjonalne urządzenia, jakie wskazane jest posiadać w swoim domu. Na rynku odszukamy rozliczne modele oraz typy mierników, pośród których dużo charakteryzuje się istotnie ciekawą i niezwykle dogodną ceną. Kupując tańszy typ nie wydasz sporo, za to będziesz mógł oszczędzić na rachunkach za prąd.

pomiar zużycia energii
Źródło: mojaenergia24.pl

Częstokroć nie zdajemy sobie sprawy jak sporo prądu pobiera przykładowo aktywny komputer, zapalone światło pozostawione przez pół godziny, czy też włączony przez pełny dzień telewizor, mimo że tak faktycznie oglądamy telewizję być może z dwie godziny. Dzięki miernikom elektrycznym możemy dowiedzieć się jak dużo prądu tracimy, a co za tym idzie jak dużo pieniędzy wyrzucamy w błoto. Użytkowanie mierników i zobaczenie ile kosztuje nas zostawianie włączonych urządzeń, z jakich aktualnie nie korzystamy, na pewno zdoła więc nauczyć nas oszczędzania. Wskazane jest więc przejrzeć dostępne na rynku rodzaje mierników energii oraz zdecydować się na nabycie któregoś z nich.