Program skierowanydo działu księgowego.

Zakładając działalność gospodarczą, każdy z przedsiębiorców ma podjąć decyzję o wyborze sposobu prowadzenia działu księgowego i sposobu opodatkowania swojego przedsiębiorstwa. Dzięki podatkowej kpir, przedsiębiorca może odnotowywać zdarzenia gospodarcze które zachodzą w jego przedsiębiorstwie. Podatkowa księga przychodów i rozchodów służy do ustalenia dochodu lub straty danego podatnika, za pomocą chronologicznego spisu przychodów i poniesionych kosztów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Ustalenie wysokości podatku dochodowego dokonuje się wedle zasad ogólnych – skala podatkowa lub podatku liniowego.

księgowa
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Przepisy prawa narzucają formę oraz metodę prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wśród najpopularniejszych sposobów prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, wyróżnia się: ręczne wpisy operacji gospodarczych; komputerowy program dla księgowych oraz KPiR on-line.By zaoszczędzić czas, stres i pozbyć się błędów, zw. z ręcznym rejestrowaniem zdarzeń gospodarczych, można zastanowić się nad komputerowym prowadzeniem kpir, który w sposób prosty dokona rejestrów sprzedaży, kosztów oraz obliczy podstawę opodatkowania. Program Kpir online sprawdź to to szybka, komfortowa i intuicyjna usługa. Zintegrowany pakiet programów, w jednej aplikacji dostarcza wszelkich niezbędnych funkcji do całkowitej obsługi przedsiębiorstwa – od zarządzania sprzedażą towarów i usług, poprzez gospodarkę magazynową, skończywszy na obsłudze księgowości KPiR. Łatwy w obsłudze interfejs pozwala w przyjemny sposób wystawiać faktury i rachunki, rejestrować koszty i płatności, generować sprawozdania finansowe spółek, sprawdź kompletną propozycję pod adresem raporty i wiele innych.

przy komputerze
Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Program jest ceniony na rynku księgowym, już od 25 lat i ulepsza pracę małych i średnich działalności gospodarczych oraz biur księgowo – podatkowych.Program polecany jest dla przedsiębiorstw, gdzie używana jest mała księgowość: kpir tudzież Ryczałt Ewidencjonowany. Na rynku to jedyny program, który można dowolnie skonfigurować. Można wybrać m.in.: kpir, ZUS składki, na tej stronie środki trwałe, faktury VAT, kilometrówkę. Za sprawą tego jest przydatny dla każdej firmy bez względu na formę księgowości. Program jest na bieżąco aktualizowany i zgodny z obowiązującym prawem. Dodatkowo można również skorzystać z darmowego szkolenia, które upraszcza wdrożenie do programu.