Pyszne tosty na śniadanie – w jakie sposób wybrać toster?

Większość dietetyków jest zdania, że porządne śniadanie to podstawowy element zdrowego stylu życia. Poranny posiłek dostarcza organizmowi koniecznych składników i energii na cały nadchodzący dzień. Śniadanie powinno być treściwe, lecz nic nie stoi na przeszkodzie temu, żeby było także dobre i smaczne. A do przyrządzenia dobrego śniadania idealnie nadawał się będzie toster, w nim możemy przypiec tosty, bułki albo inne pieczywo.

Autor: KENWOOD
Zasada funkcjonowania tostera jest bardzo prosta, wkłada się pieczywo do wnętrza urządzenia i po kilku minutach wyskakuje ono dokładnie przypieczone. Ale porządny toster musi dać radę przyrządzić tosty należycie chrupiące, ale nie przepieczone, dlatego też żeby naprawdę cieszyć się smacznymi śniadaniami warto kupić urządzenie markowe, dobrego producenta.

Doskonale wypadają tutaj tostery firmy Kenwood. Toster Kenwood jest jednym z najprostszych typów, ale tosty przyrządza przepyszne. Ma pn regulację stopnia zarumienienia, tak więc każdy może przyrządzić sobie takie grzanki, jakie najbardziej lubi. Ten toster, podobnie jak cechuje niezwykle oryginalna, odważna gama kolorów. Toster TTM08 ma barwę żółtą, zaś TTM029 posiada kolor czerwony z metalowymi elementami. Oba tostery kosztują podobnie i posiadają takie same parametry, i w praktyce wybór pomiędzy nimi sprowadzi się do tego, który z nich bardziej się spodoba.

Podobnie cenowo są oferowane również urządzenia następnej cenionej firmy, czyli Philipsa. Dużą popularnością cieszy się toster HD 2686. Oferowany on jest w kilku kolorystycznych wersjach, Toster PHILIPS HD 2686/90 to srebrno-czarna obudowa, za to Toster Philips HD2686/30 (0544893) oferowany jest w eleganckiej bieli z cienkim bordowym paskiem. Tostery z tej serii mają 8-stopniową regulację mocy grzania, przez co można precyzyjnie dopasować w jakim stopniu będzie być przypieczona grzanka. Przydatna jest także funkcjonalność ponownego podgrzewania, a w sytuacji gdy ktoś będzie chciał przyrządzić coś zamrożonego, funkcja do rozmrażania.