Wypełnij deklarację z zastosowaniem programu

Chociaż wypełnianie formularza PIT łączy się z koniecznością przeprowadzania karkołomnych wyliczeń, okazuje się, iż czynność ta może być znacznie prostsza. Korzystając z osiągalnych w Internecie programów da się w prosty sposób zrealizować swoje zobowiązanie fiskalne. Następujący artykuł przedstawi najistotniejsze zalety tego rodzaju rozwiązań.

http://podatek.online/
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Wpisując w Internecie wyrażenie: PITY 2016 program, pokazane zostaną liczne sugestie, jakie w ogromnym stopniu ułatwiają rozliczenie formularza. Służą one do wypełnienia a także złożenia deklaracji za rok 2015.

Data dostarczenia tego typu deklaracji mija trzydziestego kwietnia (lecz w wypadku niektórych formularzy konieczne może okazać się wcześniejsze złożenie deklaracji).

Warto korzystać z tego gatunku aplikacji, gdyż zezwalają na uniknięcie różnego typu pomyłek. Korzystając z kreatora jesteśmy krok po kroku przeprowadzani przez wypełnianie formularza. Początkowo należy wpisać dane służące do zidentyfikowania podatnika.

Aplikacja blokuje wszelkiego rodzaju pomyłki – na przykład w wypadku pominięcia jednej cyfry w identyfikatorze NIP. Potem ułatwia wskazanie właściwego organu skarbowego, do którego skierowana jest dana deklaracja.

Dalszy krok pozwala na wpisanie uzyskiwanych dochodów – na bazie wiadomości otrzymanych od naszego pracodawcy. Aplikacja pozwoli na właściwe dopasowanie uzyskiwanych przychodów i precyzyjne wyliczenie podatku. W aplikacji można również wytypować Organizację Pożytku Publicznego, na której funkcjonowanie można ofiarować 1 % należności podatkowej.

Co nadzwyczaj istotne wypełniający Pity 2016 program – http://podatek.online/pit-2016 – zezwoli na dostarczenie aplikacji przez Internet. Aby tego dokonać nie trzeba posiadać drogich podpisów elektronicznych. Potrzebna jest tylko deklaracja rozliczona w poprzednim roku. Deklaracja zostanie doręczona do właściwego organu w przeciągu paru minut.

Później otrzymujemy Urzędowe Poświadczenie Odbioru, jakie jest gwarantem, iż wszystko odbyło się w jak najlepszym porządku. Łatwo zauważyć zatem, iż można dobitnie ułatwić przebieg dostarczania deklaracji. Wystarczy zaledwie wyposażyć się we właściwe oprogramowanie.