Salony fotograficzne

Dowolny branżowy sklep jest miejscem, do którego klienci przychodzą nie tylko zrobić zakupy. W salonie z instrumentami oczekują rozmową nie tylko ze sprzedawcą, o ile raczej znawcą muzyki, który zna wiele kawałków, jest w stanie je bezbłędnie zagrać, oraz doradzić w wyborze sprzętu, wzmacniaczy, strun i pozostałych. W markecie z materiałami budowlanymi – odwiedzający chce otrzymać nie tylko faktury i towaru, ale także fachowych podpowiedzi, doświadczenia i wskazówek, które będzie mógł wprowadzić w życie we własnych planach budowy, remontów czy innych prac. Dotyczy to też salonów fotograficznych.

Wizyta początkującego fotografa, który nie zna na razie dobrze swoich oczekiwań i nie jest przekonany, jaka gałąź w dziedzinie fotografii sprawi mu najwięcej satysfakcji, bazuje bardziej na zbieraniu porad i wskazówek, jaki ekwipunek służy do wykonywania jakiego gatunku zdjęć, w których sytuacjach używać dany obiektyw, jaką lampę błyskową i tak dalej.

Z tego powodu na tyle wartościowa jest odpowiednio wyedukowana kadra sklepu. Ideałem dla pracodawcy jest znalezienie pasjonata, który sam posiada wiele doświadczenia w fotografii, niedawno jeszcze był to jego sposób na życie, była to pasja, hobby, a w dodatku ma w swoim dorobku doświadczenie handlowe, co umożliwia mu umiejętne wykorzystanie metod sprzedaży i odpowiednie podejście do kontaktów z dystrybutorami sprzętu. Z umiejętności i praktyki związanego z fotografią takiego pracownika będą korzystali odwiedzający sklep, natomiast z technik handlowych i wydajnego podejścia do handlu – punkt sprzedaży, jego właściciel i ogólny bilans finansowy salonu fotograficznego.

Porządny sklep fotograficzny ma przynajmniej jednego tego typu fachowca, do którego klienci, czy to laicy, czy bardzo doświadczeni fotografowie, mogą zwrócić się z najbardziej szczegółowymi pytaniami o wybrany obiektyw, korpus aparatu, jego funkcje i wiele innych. Specjalisty nie zaskoczą na pewno pytania o nowości, które frapują wszystkich zapaleńców przekopujących sieć w poszukiwaniu nowych propozycji topowych kompanii fotograficznych. Przykładowo, jednym z niedrogich szkieł szerokokątnych jest dobry obiektyw Sigma 10-20 mm, która w poważnym salonie foto powinna być od jakiegoś czasu dostępna od zaraz. Jest to interesujący obiektyw (dodaj serwis do stron zaufanych), zachęcający do zabawy perspektywą. Tu powinien wkroczyć umiejętny sprzedawca, który pokaże, jak stosować takie szkło, jakie są jego minusy i minusy, a także pokazać zainteresowanemu kilka zdjęć zrobionych z jego użyciem.

Źródło: http://www.sigma-sklep.pl