Sii pomaga w sposób intuicyjny utrzymać sieć IT w firmie

Żadne przedsiębiorstwo nie może pracować bez sprzętu komputerowego – to aksjomat we współczesnym świecie. Elektroniczne mózgi pozwalają na sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem, jasną komunikację między kadrą oraz na wprowadzanie w życie rozmaitych działań marketingowych. Trudno obecnie znaleźć dużą działalność gospodarczą, która nie ma swojej strony online i nie korzysta z internetu jako najlepszej platformy marketingowej swojej marki. Podstawową kwestią więc dla każdej firmy, która inicjalizuje swoją działalność, jest skompletowanie utalentowanego grona kontrolerów infrastruktury IT oraz nabycie porządnego sprzętu komputerowego.

laptop, office
Autor: Peter
Źródło: http://www.flickr.com

O ile lękasz się, że twoja infrastruktura informatyczna w firmie może funkcjonować źle bądź dostrzeżesz jakieś uchybienia ze strony obsługi, niezbędne okażą się audyty informatyczne przeprowadzane przez niezależną firmę. Należy wiedzieć, że w trakcie takich audytów mogą wyjść na jaw wpadki, których nie zauważają ludzie pracujący w biurze. Z tej przyczyny bardzo cenna jest asysta niezależnych przedsiębiorstw np. firmy Sii i mądrze jest raz na dany czas przeznaczyć środki w budżecie na taki audyt, by cały czas cieszyć się bezawaryjną siecią komputerową.

Interesującą decyzją jest całkowite oddanie moderowania sieci informatycznej w ręce outsourcingowej firmy. Usługa outsourcingu IT, bo o niej mówimy, wykazuje sporo zalet zalet. Istotne jest to, że nie trzeba trudnić się wyszukiwaniem zdolnych informatyków – zatrudniając niezależną firmę (taką jak chociażby Dynamics), otrzymujemy zapewnienie, że siecią będą opiekować się najlepsi ludzie. Usługa outsourcingu IT to także duże odciążenie działu human resources – za wynagrodzenia oraz opłacanie wszelkich składek pracowników informatycznych odpowiada zewnętrzna agencja. Jedynym mankamentem takiego rozwiązania jest to, że trzeba wyłożyć nieco więcej pieniędzy niż w przypadku rekrutacji własnych pracowników. Takie jednak są realia – za wysoką jakość pracy trzeba dużo płacić.

stats, trends
Autor: Bart Everson
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze wiadomo, sukces naszego przedsiębiorstwa w dużej mierze jest też jest uzależniony od zaangażowania pracowników. Dobrana załoga potrafi wyprawiać cuda. Ale wiemy tez, że nie tak prosto obecnie wyszukać wykwalifikowanych pracowników, którzy będą rzetelnie wypełniali swoje obowiązki. W związku z wielkim bezrobociem, tysiące ludzi potrzebuje obecnie jakiejkolwiek pracy. Bardzo ciężko z takiego morza CV wybrać odpowiedniego kandydata.

W dodatku, rekrutacja pracowników wymaga od szefostwa lub kogoś za to odpowiedzialnego konkretnych umiejętności. Wbrew obiegowej opinii, nie jest to taka łatwa sprawa. Jeśli nie znamy się na ludziach oraz nie zdobyliśmy szczegółowej wiedzy na temat zagadnień psychologicznych, możemy nie dać sobie rady z tym zadaniem. A przecież w miarę rozrastania się przedsiębiorstwa, do tego typu sytuacji będzie dochodzić bardzo często. Czy możemy ryzykować zatrudnienie nieodpowiednich kandydatów, aby później ponownie szukać?

serwer, it
Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego warto postawić na wynajem pracowników. Taką usługę oferuje firma Sii. Jest to doskonałą propozycja dla takich właścicieli firm, którzy muszą przyjąć większe ilości osób nie posiadają czasu na prowadzenie procesu rekrutacyjnego. Całą niewygodną pracę wykonają za nich wybitni specjaliści. Wystarczy tylko określić nasze wymagania, tak aby firmą, z którą współpracujemy na tym polu, wyszukała dla nas odpowiednich ludzi A kiedy jakiś pracownik rzeczywiście sprawdzi się w naszym zakładzie, mamy możliwość zatrudnić go już bezpośrednio u nas.

Outsourcing płac pozwala nam w ogromnym stopniu zredukować koszty związane z prowadzeniem interesu. Jest to niezwykle często stosowane rozwiązanie w branży mniejszych i średnich przedsiębiorstw. Wynajmowanie firmy zewnętrznej do prac księgowych nie tylko pozwala nam zagospodarować w inny sposób pieniądze, ale również nasz drogocenny czas. Można go nareszcie poświęcić na rozwój innowacyjnych rozwiązań lub akcję promocyjną. Posiadamy również pewność, że naszymi rachunkami zajmują się wykwalifikowani fachowcy. Warto wiedzieć, że firma zewnętrzna ponosi też część odpowiedzialności za wszystkie niejasności wynikające z ich błędów.