Smartphon na każdą kieszeń – co możemy nabyć?

W świecie urządzeń przenośnych, przede wszystkim na rynku telefonów panuje ostra rywalizacja. Przedsiębiorstwa stają w wyścigu ażeby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę użytkowników. Na podium sprzedaży telefonów z platformą Android plasuje się korporacja LG. Założona w 1958 roku korporacja wypuściła na sprzedaż kilka ciekawych oraz popularnych rodzajów smartfonów, które cieszą się uznaniem klientów.

LG G3
Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Od czasów zaprezentowania pierwszego modelu z platformą Google, co miało miejsce w 2009 roku, koreańska korporacja nie zdejmuje nogi z gazu i chce zostać liderem w branży. Wypada zatem przyjrzeć się paru wybranym smartfonom od tej właśnie firmy. Gdy szukamy np. informacji na temat LG (sprawdź pokrowiec LG K8) G3 S test możemy zauważyć kilka powtarzających się opinii.

Wersja “S” to budżetowy wariant flagowego modelu G3. W rzeczy samej, ten nieco mniejszy model ma bardzo przybliżony wygląd do swojego poprzednika. Różnica w gabarytach pomiędzy obydwoma smartfonami nie jest w ogóle bardzo duża – jeśli chodzi o wielkość wyświetlacza to kolejno 5 i 5,5 cala. W wyniku tego, że model “S” jest dedykowany klientom o nieco mniej wystawnym budżecie, do jego budowy użyto niezbyt drogich kompozytów. I tak, zamiast szczotkowanego metalu dostajemy dobrej jakości tworzywo sztuczne.

Całość sprawia jednakże wrażenie dobrze przemyślanej i solidnej konstrukcji. Pod kątem technicznych parametrów LG G3 S test wypada naprawdę nieźle – 1.2Ghz procesor jest wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi natomiast o kolejny cieszący się zainteresowaniem model smartfonu od koreańskiej firmy to LG G2 mini test pomoże nam zdecydować, czy jest to urządzenie skierowane do nas. Jest to model, jaki możemy określić jednym z najbardziej przystępnych cenowo w relacji do poziomu wykonania.

jaki telefon wybrać
Autor: Blake Patterson
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo, że jest to telefon budżetowy to cechuje go bardzo dobra żywotność baterii jak i całkiem przyzwoity aparatem. Jego kompaktowa budowa sprawia (4,7 calowy wyświetlacz), że bez problemu mieści się w ręce. CPU o częstotliwości 1,2 GHz wystarcza do bezproblemowej pracy telefonu. Podobnie jak G3 S, G2 mini posiada 1GB pamięci podręcznej. LG G2 mini test baterii o wielkości 2,440mAh dostarcza nam informacji, czy taki akumulator wystarcza na swobodną pracę, bez przymusu ciągłego ładowania smartfonu.