Sprawdź dlaczego eos 70d to obecnie najlepszy wybór

W kategorii lustrzanek zadebiutował oryginalny produkt firmy Canon – EOS 70D – przeznaczony dla półprofesjonalistów. Model producenta, którego premierę przewidziano pod koniec lata 2013 r., zastępuje swój prototyp– aparat EOS 60D i ma dużą okazję stać się potężnym rywalem dla asortymentu Sony i Nikona tej samej klasy.

canon 70eos

EOS 70D to standardowa lustrzanka cyfrowa z komfortowym gripem i znamiennym dla modelu 60D ułożeniem przycisków. Aparat Canona ma jednak sporo nowych rozwiązań. Wyposażono go, m.in. w matrycę APS-C o rozdzielczości 20,2 megapikseli i przełomową technologię Dual Pixel CMOS AF, która usprawnia działanie autofocusa, zarówno w zakresie filmowania jak i fotografowania w trybie Live View. Ponadto, produkt został wyposażony w czuły sensor i czternastobitowy procesor Digic 5+, umożliwiający wykonywanie fotografii w zakresach czułości ISO od 100 – 12800 i z szybkością 7 klatek na sekundę.

Niewątpliwie największym osiągnięciem Canona w przypadku lustrzanki EOS 70D jest wmontowana matryca CMOS, w jakiej na każdy piksel przypadają aż dwie fotodiody. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przyszły właściciel aparatu osiągnie znacznie ulepszone efekty, zarówno w obszarze uzyskania spodziewanej ostrości jak i perfekcyjnej jakości fotografii.

Poza tym aparat EOS 70D, podobnie jak jego prekursor, posiada zamontowany rozchylany ekran LCD Clear View II , którego przekątna wynosi 3 cale, co usprawnia fotografowanie z różnych perspektyw i pod nietypowym kątem. Rozwiązanie, sprawdzone już w innych egzemplarzach lustrzanek, pozwala także na wydajne filmowanie (jakość Full HD). Użytkownik może skorzystać z obrotowych i dotykowych funkcji ekranu lub wizjera optycznego, jaki pokrywa aż 98 % kadru. Warto dodać, że nowoczesny system autofocus łączy w sobie dziewiętnaście punktów krzyżowych i jest przeznaczony do fotografowania obiektów w ruchu z nadzwyczajną ostrością. To sprawia, że model staje się niezawodny, np. w relacjonowaniu wydarzeń sportowych.

Premierowa lustrzanka Canona została także wyposażona w funkcję Wi-Fi, umożliwiającą bezprzewodowe udostępnianie fotografii oraz kreatywne tryby i filtry, dzięki czemu można w łatwy sposób kształtować oryginalne obrazy. Właściciele aparatu mają do dyspozycji aplikację EOS Remote, która współpracuje ze smartfonami, co pozwoli im, m.in. na operowanie rozmaitymi funkcjami modelu, takimi jak: ISO, ekspozycja, wyzwolenie migawki czy ostrość.

Canon EOS 70D (www.cyfrowe.pl/aparaty/lustrzanka-canon-eos-70d-i-ob-18-55-is-stm-.html) to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy chcą uniwersalnego aparatu z mnóstwem użytecznych funkcji. Dzięki temu każdy będzie mógł uzyskać dobrą jakość obrazów i filmów bez względu na warunki. Zaawansowany technologicznie EOS 70D to idealny model dla każdego amatora, który będzie chciał rozwinąć własne umiejętności w sferze fotografii plenerowej albo przyrodniczej.