Sprawdzone lustrzanki –

Czy lepiej zakupić tani, ale nie w pełni sprawdzający się aparat cyfrowy, czy też rekomendowaną lustrzankę? Aparaty zdarzają się najróżniejsze, toteż pozyskanie chociażby podstawowych informacji o ich typach może pochłonąć dużo czasu.

Obiektyw makro
Autor: Christopher Aitken
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu doskonałym planem przed wybraniem się na zakupy okaże się czasem zapoznanie się z obecnymi tendencjami w fotografii. Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm, czy jakieś inne modele, jakie w dzisiejszych czasach są już nieczęsto stosowane?

Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm to sprzęt przeznaczony przede wszystkim dla fachowców i osób zaawansowanych w robieniu zdjęć. Niewątpliwie jego plusem jest wysoce czuła matryca o wielkości 23,6 x 15,8 mm i rozdzielczości 12,3 miliona pikseli. Możliwe jest w przypadku tego sprzętu robienie odpowiednich seryjnych fotografii, i – jak większość fachowych aparatów – posiada stabilizację obrazu i wygodny, duży ekran. Możliwe jest także wprowadzanie niewielkich notatek do zrobionych zdjęć, co bywa niezbędne przy zdjęciach na zamówienie, na przykład ślubnych. Świetny aparat to ten, który bez względu na wszelkie sytuacje i warunki atmosferyczne pozwala uchwycenia na portrecie naprawdę istotnych momentów z życia każdej osoby, czy też znakomicie sfotografować choćby urocze widoki miejskie oraz górskie. Ten model Nikona niewątpliwie spełnia te warunki.

Z kolei lustrzanka Nikon D800 Body to lustrzanka nie tylko dla fotografów zawodowych, ale też twórczych, a zwłaszcza do street photo i sportowej. Posiada olbrzymią matrycę pełnoklatkową o rozdzielczości 36 milionów pikseli, co często okazuje się potrzebne podczas ekspozycji artystycznych zdjęć. To aparat nadzwyczajnie szybki i stabilny, o wysokim ISO, i wspaniałej migawce – możliwy najmniejszy czas to 1/8000 sekundy, co jest autentyczną gratką dla fotografów ulicznych. W poszukiwaniu innych cech mogą znaleźć internauci oraz użytkownicy for poświęconych fotografii. Mogą oni także powiedzieć kilka słów na temat aparatów Nikon.

Canon także specjalizuje się w produkcji profesjonalnych aparatów. Do naprawdę godnych uwagi aparatów należy lustrzanka Canon EOS 60D 18-55 IS II (wejdź na stronę). Jest to aparat nieco bardziej uniwersalny, który pozwala nie tylko na robienie fotografii, ale też kręcenie filmów Full HD. Światłoczuła matryca sprawia, że robienie zdjęć przy słabym świetle nie jest ciężkim wyzwaniem., a fotografie mają stosunkowo niewiele zakłóceń. Z tego powodu to doskonały model na zdjęcia imprezowe i reporterskie. Przyjazny interfejs powoduje, że amatorski użytkownik łatwo opanuje tajniki dobrych zdjęć.Lustrzanka EOS 700D to aparat, w którym najbardziej jest doceniana wierność barw, łatwy interfejs, oraz duża lekkość jak na lustrzankę. To aparat doskonale nadający się do każdych warunków pogodowych – producent zadbał o obracalny ekran, co bywa nadzwyczaj konieczne przy fotografowaniu w świetle kontrowym. Wielka jakośc tego aparatu gwarantuje, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarazem amatorzy, jacy dopiero rozpoczynają własną przygodę z fotografowaniem, jak i specjaliści w tej dziedzinie.