Szeroki wybór tabletów – jakim sposobem sobie z tym poradzić?

Rynek tabletów rozwija się bardzo dynamicznie. Co kilka miesięcy pojawiają się nowe produkty, a producenci prześcigają się w nowinkach technicznych mających zachęcić konsumentów do zakupu akurat ich produktów. Mocno zmieniły również oczekiwania jeśli chodzi o przekątną ekranu. Do niedawna najbardziej popularne były modele 10 i 7 calowe, ale obecnie coraz częściej spotyka się inne wielkości, na przykład 8 lub 9 cali. Dla przykładu firma lenovo ma w swojej ofercie oba najbardziej popularne rozmiary tabletów.

Lenovo Yoga Tablet8 4
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Tablet Lenovo (sprawdź etui Lenovo P2) A1000 (59-369818) to typowe urządzenie w najpopularniejszej grupie sprzętów z 7-calową przekątną (więcej informacji odkryjesz tutaj: kontynuacja tematu). Ekran posiada rozdzielczość 1024×600 pixeli, a 16-gigowa pamięć z pewnością pozwoli na wygodne użytkowanie większości gier. Ogromnym plusem tej wersji tabletu jest wysokiej jakości dźwięk, uzyskiwany dzięki dwóm porządnym głośniczkom stereo. Z kolej Tablet Lenovo (polecamy Lenovo P2 etui) S6000 (59-368571) to 10 cali upakowane w elegnckiej czarnej obudowę. Tablet już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie solidnie zrobionego, a przy tym eleganckiego i stylowego.

tablety i pokrowce
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Wewnątrz jest równie dobrze, procesor o czterech rdzeniach bez żadnych problemów da sobie radę z większością aplikacji, a duża ilość pamięci zagwarantuje wydajność w każdej włączanej grze. Dodatkowo model ten został wyposażony w modem 3G, dzięki czemu będzie on miał możliwość połączenia z internetem w dowolnym miejscu. No i trzeba jeszcze pamiętać o dużej baterii, która sporo przedłużyła czas jaki urządzenie pracuje.

Podobne parametry posiada Tablet Kiano Core 10.1 Dual 3G. 10-calowa matryca zapewnia wyraźny i ostry obraz o rozdzielczości 1280×1600 pikseli, a dwurdzeniowy procesor wystarczającą wydajność do wygodnej i szybkiej pracy. Również model Kiano (Tablet Kiano Core 10.1 Dual 3G) ma na wyposażeniu modem 3G oraz pojemną baterię, a w wykonanych testach prezentuje się bardzo korzystnie w porównaniu z innymi konkurentami. Firma Kiano postanowiła zaprojektować coś również dla dzieci, i dla nich jest przeznaczony Tablet Kiano Young 9 Dual, z 9-calowym ekranem. Dzięki niewysokiej cenie i dobremu wykonaniu tablet ten świetnie nadaje się jako upominek dla każdego malucha.