Technologia rozwija się bardzo szybko, rozwój pędzi jak szalony. Czy da się go spowolnić, czy da się go zaakceptować?

Żyjemy w czasach rozkwitu technologii, co do tego nie powinno się mieć zastrzeżeń. Jeszcze nie tak dawno nie można było myśleć w ten sposób, bo właściwie nie było do tego przesłanek. Jednak od kiedy pojawił się Internetu wszystko ruszyło już w mgnieniu oka. Taka sytuacja trwa do dziś, a to z pewnością nie koniec, to początek technologicznej rewolucji. Jeśli ktoś
myśli, że taki okres właśnie ma swoją dobrą passę to powinien poczekać parę lat i zobaczyć, co szykuje najbliższa dekada.

filmy na dvd
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to widoczne gołym okiem, nawet nie trzeba być znawcą czy autorytetem w tym temacie. Dzieje się to na wielu płaszczyznach, widać to w wielu branżach, co najważniejsze, trend jest zdecydowanie rozwijający. Nie widać może wielkiej fali w oddali, dostrzegalnych jest za to kilka mniejszych fal jedna po drugiej, ciągle wdzierające się na brzeg. Stary lad, który w tej opowieści może oznaczać plaża, powoli zacznie ulegać zniszczeniu i zniknie ostatecznie.

Następne fale będą dostawały się na brzeg i w mgnieniu oka rzeczywistość będzie totalnie inna niż ta, do jakiej się przyzwyczailiśmy. Zdają sobie z tego sprawę posiadacze punktów ze sprzętem RTV (w tym miejscu przykładowe produkty: http://www.ceneo.pl//Akcesoria_do_sprzetu_przenosnego), w których oferta ulega zmianiew mgnieniu oka. Momentalnie. To, że jeszcze niedawno jakiś model sprzętu był na wystawie, a dzisiaj jego miejsce wyparł całkowicie odmienny, to nic dziwnego. Podobnie wygląda sprawa z nowymi technologiami. Smartfony, tablety i inne nowe zdobycze technologiczne przebojowozdobyły serca fanów, podobnie jak ultrabooki. Czy ktoś dzisiaj jeszcze kupuje tablety czy notebooki? Na temat również w tym źródle – odbiorniki GPS.

Bez wątpienia, jednak ich dni są policzone, to samo zresztą stało się z tradycyjnymi komputerami. Dzisiajkażdy „śmiga” z małymi komputerkami pod ręką lub w kieszeni, dzięki temu praca może być bardziej dynamiczna. Technologia zdominowała nasze życie, ale jak do tej pory nikt szumnie nie protestuje, bo chyba każdy dostrzega, że jestto dla nas korzystne. Nawet, niezbyt pozytywne wizje przyszłych lat, czyli sztuczna inteligencja i inne wynalazki, nas nie przerażają, gdyż nikt nie stara się wybiegać aż tak daleko. Bo i po co? Nie lepiej żyć dniem dzisiejszymkorzystając z osiągnięć technologicznych?