Urządzenia bardzo nowoczesne. Co godnego uwagi się pojawiło, które modele są warte uwagi?

Technologiczne jesteśmy bardzo rozwinięci. Ciężko więc już sobie aktualnie wyobrazić choćby przeciętnego człowieka bez ”komórki” nowej generacji, a raczej smartfona, jak przykładowo Htc One mini czarny. Na uwagę zasługują jednakowoż inne interesujące inicjatywy, czyli to jak za pomocą technologii zmienia się sposób słuchania muzyki czy czytania książek.

htc one mini czarny
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj najistotniejsza jest dostępność i wygoda, a to z pewnością oferują najnowocześniejsze pomysły. Na uwagę zwłaszcza w tym względzie zasługuje Nook Simple Touch. To czytnik e-booków nowej generacji. Standardowym formatem dla Nooka jest EPUB. Choć najczęściej gwarantowane jest 2GB, to tak naprawdę realnie dostępnej powierzchni jest 250 MB pamięci, a to z tego powodu, że reszta miejsca jest zarezerwowana na pliki z księgarni Barnes&Noble. Skoro planujemy bardziej znaczną kolekcję, to powinniśmy się liczyć z nabyciem karty SD. Nook to sprzęt bardzo dopracowany, co prawda, początki w obsłudze nie są takie łatwe, lecz błyskawicznie uczymy się, jak z tego korzystać. Warto przyznać uczciwie, że nook simple touch nie jest tak zaawansowany funkcjonalnie, jak Kindle.

Turysta z tabletem
Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie warto sobie zadać pytanie czy naprawdę trzeba nam tak wiele funkcji, jak w znanym czytniku. Jeśli więc nie potrzebujemy bezprzewodowej wysyłki na czytnik, opcji wgrywania pozostałych słowników czy integracji z chmurą, natomiast podstawową i najważniejszą kwestią jest możliwość czytania, to nie zostaje nam nic innego, jak zakupić ten model. Właściwie to czasem nawet lepiej zakupić sprzęt konkretny w jakiejś dziedzinie niż nabywać rzecz, jaka posiada wiele niezbyt przydatnych funkcji. Zwłaszcza, iż wiele modeli smartfonów służy istotnie nie do czytania, a do tych innych funkcji, wśród jakich na największą uwagę zasługują aplikacje.

Jeśli chodzi o smartfon to korzystnie pomyśleć o wspomnianym na początku modelu Htc, właściwie zresztą smartfony z tej firmy są niezwykle solidne i godne uwagi. Co do czytnika, to jeśli nie mamy jakichś oczekiwań względem funkcji, nie oczekujemy „fajerwerków”, a chcemy po prostu swobodnie poczytać książkę elektroniczną, to Nook Simple Touch spełnia swoją rolę znakomicie. Warto w ogóle pomyśleć na których urządzeniach nowej generacji nam zależy, gdyż z jednej strony wybór jest duży, zaś z drugiej co z tego, jak trudno się w tym wszystkim połapać. Wybierajmy więc przedmioty solidne i sprawdzone, to pewność, że będziemy zadowoleni.