W jaki sposób najlepiej zwyciężyć z skwarem?

I znów przybywa lato, podchodzi niespodziewanie, lecz my nie mamywszakże nic przeciw. Jedynie, co nas stresuje to latające wokół nachalnie owady. Lecz jest to do zniesienia, gorzej, że po jakimś okresie rozpoczyna nam nie dawać spokoju upał. W jaki sposób sobie z nim radzić?

Truskawki doskonale komponują się z Kamiennogórskim serem pleśniowym
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Perfekcyjnym fortelem jest pozostanie wewnątrz, gdzie cień i zimno niepodzielnie włada. Optymalnie nadają się do tego stare kamienice, gdzie nieważne, że na dworze trzydzieści kilka stopni, tam niezmiennie jest miły zimno. Oczywiście, nie sztuką jest zamknąć się w domu, przecież jest lato, najistotniejsze to używać z powabów przyjemnej pory roku.

Jeśli już obowiązkowo preferujemy wyjść z domu (lub musimy) pamiętajmy, by pić bardzo wiele wody, co najmniej dwa litry dziennie. Powinniśmy również konsumować lody, albo chłodzić się w pobliżu wody (rzeka, staw, fontanna).

Dla tych co pozostaną w domu mamy interesującą propozycję: smaczną sałatkę wiosenną i koktajl. Do jej przygotowania potrzebne są właściwe stylowe akcesoria kuchenne: wirówka do sałaty, shaker, a także wyciskacze i praski (te akcesoria powinny znaleźć się w każdej kuchni: suszarka do sałaty). Od razu należy zaznaczyć, że liczy się przede wszystkim inwencja twórcza i kreatywność. Nie narzucamy, co może znajdować się w tej sałatce, lecz możemy podpowiedzieć, iż jeśli ma być bardziej warzywna, to z pewnością sałata, rzodkiewka, ogórek i pomidory. Całość to podlejmy śmietaną i włóżmy do lodówki.

Jeśli chcemy bardziej owocową wariację, to koniecznie truskawki, arbuz, starte jabłko i banany. Najlepiej podlać to jogurtem i także do lodówki. W międzyczasie przygotujmy smakowitego shake’a. Możemy być pewni, ze tak naszykowany zestaw smakołyków, dzięki właściwym akcesoriom kuchennym, schłodzi nas porządnie.

Najlepiej w taki dzień zjadać tylko takie pożywne rarytasy, zrezygnować za to powinno się z tłustych, gorących potraw, które nie tylko, że nie są potrzebne o tej porze roku (są przydatne w zimę), to jeszcze z pewnością nie będą nam tak smakować, jak owoce czy warzywa. Nie zapominajmy a pewno o unikaniu przesadnego ruchu (jeśli to możliwe), więc jeżeli nie musimy nie biegajmy, a jogging przesuńmy na wieczór, gdy się schłodzi. Powodzenia!