W jaki sposób niwelować skutki zbyt dużej wilgotności

Zbyt wysoka wilgotność w lokalach mieszkalnych negatywnie działa na człowieka, zwierzęta oraz rośliny. Oprócz tego w magazynach i halach produkcyjnych może zrobić duże straty, których usuwanie nie należy do najbanalniejszych i jest dosyć drogie.

logo klimatyzacja
Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com
Powodów nazbyt dużej wilgotności jest sporo między innymi niedziałająca wentylacja, podtopienie w skutek powodzi albo awarii a także zbytnio szczelne okna. Wilgoci można się wyzbyć wietrząc co pewien czas pomieszczenia później ogrzewając je i ponownie wietrząc niemniej jednak jest to proces bardzo długi i nie zawsze daje oczekiwane wyniki. Wilgotność utrzymująca się nazbyt długo w miejscach mieszkalnych powoduje powstanie grzybów, pleśni. Oprócz tego jej rezultatem może być gorsze samopoczucie a także groźne choroby.

Żeby tego uniknąć należy zainwestować w osuszacze opinie. Przy jego pomocy pozbędziemy się niepotrzebnego nadmiaru wilgoci oraz roztoczy. Oprócz pomieszczeń mieszkalnych znakomicie sprawdzą się one także w piwnicach, halach basenowych czy produkcyjnych. Przy jego zastosowaniu zaoszczędzimy dużo czasu na osuszanie a także pieniędzy.

zjazd producentów klimatyzatorów
Autor: daniel.stark
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacze i ich rodzaje

Pierwszym rodzajem osuszacza jest osuszacz domowy instrukcja obsługi. Rewelacyjnie pracuje on w wysokiej temperaturze i przy znacznej wilgotności. Wciąga on powietrze, które najsampierw jest skraplane w parowniku a później odprowadzane do specjalnego zbiorniczka. W części nazywanej, jako skraplacz powietrze jest nagrzewane i ponownie wydmuchiwane na zewnątrz. Kolejnym typem jest osuszacz powietrza Uni-lux. Tutaj wilgoć z powietrza przenika przez tak nazywany rotor tutaj jest pochłaniana i skraplane. Następnie trafia do specjalnego zbiorniczka. Jest on mniej efektywny od pierwszego osuszacza, lecz jego praca nie jest zależna od temperatury i wilgotności otoczenia.