W jaki sposób wykonać udane filmy z wysokości

Punt widzenia zależy od punktu patrzenia, identycznie jak zrozumienie danej sytuacji zależy od tego jak się do niej odnosimy. Patrzymyna otoczenie w różny sposób, jedni będą to robić w pozytywny sposób, kolejni wszystko widzą w ciemnych barwach. Z to się bierze? Z różnych doświadczeń, z tego jak nas wychowano, zależy od biologii? Od wszystkiego razem?

Na pewno nie da się wskazać jednej przyczyny konkretnego patrzenia na świat czy podejścia do świata. Nawet w sytuacji gdy konkretny bodziec definiuje kolejne zdarzenia, to jedna osoba w inny sposób zareaguje na dane sytuacje niż inna. Nie da się chyba też przewidzieć, w jaki sposób zareagujemy na sytuację, które wydają się niespodziewane, ale jednak możliwe. w jaki sposób byśmy sobie poradzili z poważną tragedią, przypuśćmy, tragiczną śmiercią członka rodziny? Nie można tej reakcji przewidzieć.

http://magiceye.com.pl/
Autor: Steffen Voß
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, co natomiast uważają, iż zachowaliby się „tak i tak” najczęściej poszliby w inną stronę – ten niespodziewany brzeg, o którym nie myśleli poważnie. Być może nie byłoby to tak zauważalne, ten dziwny rozwój sytuacji, gdyby nie te poprzednie zarzekanie się i oświadczenia. Nie da się tak łatwo popatrzeć na swoje życie z góry, zrobić filmowanie z powietrza (http://magiceye.com.pl/filmowanie-i-zdjecia-z-powietrza/), by zobaczyć, co, jak i kiedy. Lepiej zachować umiar i nie wydawać ostatecznych sądów, co do naszego postępowania, gdyż możemy srogo się zdziwić i koniec końców nie być gotowym na inny rozwój wypadków założyliśmy.

Inaczej mówiąc, nawet jeśli sami nie deklarujemy, jak byśmy się zachowali w konkretnej sytuacji, to jest szereg rzeczy, które dają nam tego, w jaki sposób potoczyłyby się nasze losy. Pośród najistotniejszych z nich należy wskazać: cechy charakteru, temperament, doświadczenie z podobnymi sytuacjami czy reagowanie na zbliżone dramaty (jednak u kogoś innego). Najbardziej obiektywnie mimo wszystko orzekną na nasz temat obcy, oczywiście „najłatwiej” nie znaczy najbardziej zgodnie z prawdą, gdyż ktoś z zewnątrz ocenia nas jedynie po tym, co widzi, albo co o nas usłyszy, jednakże będą to dywagacje nie mające sensu. Można je porównać na przykład do opinii ludzi którzy nie zamienili słowa z człowiekiem z zagranicy, a bazując na krzywdzących i niemądrych stereotypach mówią, że w dalekich krajach mieszkają sami ludożercy.