W jaki sposób zakupić odpowiedni sprzęt AGD w zabudowie do kuchni?

Dobrać odpowiedni sprzęt agd do zabudowy to często nie lada zadnie. Najważniejsze jest dogłębne poznanie własnych potrzeb i możliwości. Ważne aby sprzęt agd do zabudowy był przemyślanym zakupem, aby służył Ci przez lata.

Sprzęt AGD
Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
W dzisiejszych czasach okap to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, podobnie jak chłodziarka czy piekarnik. Przede wszystkim musi być nie tylko dobrze zainstalowany, ale również dobrany. Na rynku jest bogata oferta producentów krajowych jak również zagranicznych. Urządzenia takie jak okapy wykonane są z przeróżnych tworzyw, dostępne w wielu barwach i kształtach.

Okap może pracować jako pochłaniacz lub wyciąg. Podczas pracy jako pochłaniacz nie jest podłączony do kanału wentylacyjnego, pracuje wtedy w systemie zamkniętym. Zasysane powietrze przechodzi przez system filtrów , które zatrzymują tłuszcze i substancje zapachowe, następnie już czyste powietrze wydmuchiwane jest znowu do kuchni. Może również pracować jako wyciąg. Jest wtedy podłączony do kanału wentylacyjnego. Trzeba tutaj zaznaczyć, że aby okap spełniał swoją funkcję, powinniśmy do pomieszczenia wprowadzić odpowiednią ilość świeżego powietrza. Z reguły wystarczy otworzenie drzwi lub okna.

Generalnie każdy okap, może pracować równie dobrze jako pochłaniacz lub jako wyciąg. Jak będzie zainstalowany, zależy to od Twoich własnych potrzeb i możliwości technicznych. Podjęcie decyzji o wyborze nowej lodówki do zabudowy powinna być dobrze przemyślana.

Autor: Zelmer

Lodówka to sprzęt, który będzie nam służyć wiele lat a więc decyzja o wyborze konkretnego modelu lodówki nie może być przypadkowa. Na początku należy sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Najważniejsze z nich to jak wiele osób będzie korzystało z lodówki oraz ile masz miejsca w kuchni na nową lodówkę. Ważny jest również tryb życia jaki użytkownicy prowadzą. Ważne jest czy jadają w domu czy też poza nim. Nie ma potrzeby kupować dużej chłodziarko-zamrażarki do małego aneksu kuchennego, z którego korzystają tylko dwie osoby. Aczkolwiek dla kilkuosobowej rodziny malutka lodówka bez zamrażalnika to zdecydowanie za mało.

Najważniejsze rzeczy na które powinno się zwrócić uwagę przy zakupie lodówki to: pojemność, klasa energetyczna, funkcja oddzielnych agregatów, funkcja non frost, funkcja automatycznego odszraniania i automatyczne rozmrażanie, klasa oraz zdolność zamrażania, panel do sterowania na zewnątrz, wymiarylodówki i dodatkowe funkcje.

Jeżeli nie gustujesz w widoku sterty brudnych garnków a ręczne zmywanie jest dla Ciebie czasochłonną udręką i przy tym zależy Ci na oszczędności wody i energii, kupno zmywarki do zabudowy to słuszna decyzja.

Dobra zmywarka to nie są niepotrzebnie wydane pieniądze, lecz wręcz przeciwnie – duża oszczędność energii, wody, a głównie naszego czasu. Zmywarka jest dobrą inwestycją pieniędzy, które zwrócą się bardzo szybko w postaci zmniejszonych rachunków za wodę i prąd. Znacznie mniejsze zużycie wody niż w przypadku ręcznego zmywania, w związku z tym mniejsze zużycie prądu. Nie wspominając już o zaoszczędzonym czasie, który możesz przeznaczyć na dużo bardziej przyjemne zajęcia niż zmywanie naczyń w kuchni.

Autor: Mastercook

Produkty takie jak piekarnik do zabudowy oraz płyta kuchenna są bardzo popularne. Kuchnie elektryczne do zabudowy można stosować w domach i mieszkaniach, w których brakuje instalacji gazowej. Zyskują one swych zwolenników również dzięki różnorodności funkcji, jakie oferują, a także dlatego, że są bardziej estetyczne i łatwiejsze w utrzymywaniu czystości niż kuchnie gazowe. Mówi się, że koszty przy używaniu kuchni elektrycznej są większe niż rachunki w przypadku kuchni gazowej. Generalnie tak jest, jednak, jeśli wybierze się odpowiednie urządzenie i przestrzega się zasad jego użytkowania, różnica ta staje się niemal niewidoczna.

Elektryczny piekarnik daje dużo więcej możliwości jak piekarnik gazowy. Producenci wyposażają piekarniki w różne funkcje, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie kuchni. Najważniejsze funkcje piekarników elektrycznych to: grzałka dolna, grzałka górna. Obecność grzałki dolnej i górnej to funkcja pozwalająca na najbardziej tradycyjny sposób pieczenia. Piekarnik z taką funkcją nagrzewa się zarówno z dołu, jak i od góry, pozwala tym samym na równomierne pieczenie ciast, chleba czy wielu potraw. Ważną funkcją jest termoobieg czyli równomierna cyrkulacja gorącego powietrza. Piekarnik może dodatkowe funkcje jak opiekacz, grill – ma możliwość opiekania czy grillowania potraw takich jak mięso, ryby czy kiełbasa. Wyśmienicie sprawdza się także w trakcie robienia tostów i zapiekanek, jak również w fazie końcowej pieczenia na przykład pizzy. Opiekacz można ustawiać w połączeniu z grzałką górnąprzyspieszy to wtedy pieczenie. Przy kupnie kuchni elektrycznej trzeba zwrócić uwagę również na bezpieczeństwo. Praktycznie każdy model ma podwójną lub potrójną szybę w drzwiczkach, dzięki której ich zewnętrzna strona nie nagrzewa się zbytnio. W sklepie internetowym znajdziesz również urządzenia ze specjalną blokada przed dziećmi która uniemożliwia otwarcie drzwiczek. Może to być specjalna dźwignia lub odpowiedni sposób ustawienia rączki.

Minimalizm w kuchni
Autor: Franke
Źródło: Franke

Przy zakupie wśród produktów takich jak płyty indukcyjne czy płyty gazowe mamy szereg możliwości. Czeka nas kolejne podjęcie ważnej decyzji.

W kuchniach gazowo – elektrycznych płyta jest głównie tradycyjną płytą gazową, tak więc posiada jej wszystkie cechy. W przypadku płyt mieszanych w których jeden lub dwa palniki są zamienione na pola elektryczne, które mogą być ceramiczne lub żeliwne. Jest to dosyć wygodne rozwiązanie. Pozwala to na gotowanie zarówno na gazie jak i na płycie elektrycznej i tym samym zapobiega problemom z przygotowaniem posiłku, jeśli jedno ze źródeł zasilania zostanie nagle odcięte, na przykład podczas awarii.

Płyty elektryczne są zazwyczaj płytami ceramicznymi, niezwykle rzadko są to płyty żeliwne.Powoli one wychodzą już z użycia w kuchniach. Gotując na płytach ceramicznych należy przestrzegać podstawowych zasad, a mianowicie dobrać zawsze rozmiar naczynia do wielkości palnika, a także używać naczyń z płaskim dnem. Zalecamy również wyłączać pole grzewcze chwilę przed zakończeniem gotowania, gdyż utrzyma ono swą wysoką temperaturę. Stosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli na bardziej oszczędne użytkowanie kuchni.

Poczytaj również na Sklepie http://north.pl/