Wagi handlowe

Wagi handlowe do stosowania do bezpośrednich wyliczeń handlowych muszą mieć legalizację. Zgodnie przepisami Urzędu Miar tylko waga zalegalizowana może być stosowana na straganie, dotyczy to także sezonowej sprzedaży warzyw prosto z sadu.

waga handlowa
Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Ostrzegamy przed kupnem niedrogich wag sklepowych na allegro, gdyż będą to bez legalizacji. Najtańsze wagi handlowe z legalizacją firmy CAS, Digi i Dibal można zakupić za min 480zł. Urządzenia mają funkcję obliczania ceny, a jeżeli posiadają urządzenie do drukowania, to wagi sklepowe mają także funkcje sumy. Wagi sklepowe można zakupić z wbudowanym akumulatorem lub wagi zasilane bateryjne, każda waga w standardzie ma zasilanie sieciowe.

Sklepowa waga posiada dwa wyświetlacze do prezentowania ceny produktów oraz należności i od strony klienta jaki i użytkownika. Wagi handlowe do używania na ladzie sklepowej|chłodniczej, gdzie skrzynki zasłaniają wyświetlacz od strony klienta, tam znajdują zastosowanie sklepowe wagi w wyświetlaczem na słupku. Wagi z wysięgnikiem są odrobinę droższe, ale umożliwiają wykorzystanie przestrzeni wokół wagi. Porządne wagi sklepowe mają dodatkową pamięć cen. Warto również zapytać sprzedawcę czy waga ma funkcję euro, która będzie niezbędna w momencie wejścia Polski do strefy euro. Wiele wag wyposażonych jest w złącze interface, który można podłączyć do kasy fiskalnej.

Dobrze jest przed zakupem zastanowić się czy chcemy podpiąć wagę do kasy fiskalnej czy nie. Jeżeli potrzebujemy podpiąć wagę do kasy to lepiej kupić wagę z portem ARJ. Szczególnym przykładem wag handlowych są wagi sklepowe z możliwością wydruku etykiet (sprawdź na http://www.wagi-elektroniczne.pl/). Dzisiejszy sklep powinien być wyposażony w markową wagę z drukarką etykiet oraz dobry program sprzedażowy. Waga z drukarką etykiet podłączona do PC ułatwia obsługę klienta, ale głównie zezwala na bezpieczne zarządzanie sprzedażą i zamówieniami towaru. W ofercie mamy wagi etykietujące z wyświetlaczem lcd firmy Bizerba do przedstawiania reklam, ponadto prezentujemy samoobsługowe wagi z drukarką etykiet.

Źródło: Wagi-elektroniczne.pl