Walkie-Talkie

Radiotelefony, określane szerzej jako krótkofalówki, są bardzo specyficznymi urządzeniami. Ich najważniejszą funkcją jest umożliwianie komunikowania się na odległość. Aktualnie do pewnego stopnia przyrządy te zostały zastąpione przez telefony komórkowe, jednak także w odniesieniu do nich radiotelefony mają swoje zalety. Ich używanie kojarzy się nierzadko z okresem wojen światowych.

Faktycznie w czasie trwania wojny radiotelefony służyły jako najważniejszy środek komunikacji na odległość. Na tym również częściowo opiera się ich przewaga nad dzisiejszym telefonami komórkowymi. Działanie popularnych komórek uzależnione jest od bliskości i działania odpowiednich przyrządów wysyłających sygnał. Zasada działania radiotelefonów jest całkowicie odmienna, przez co mogą one działać bez pomocy innych przyrządów.

Krótkofalówki w rozrywceRadiotelefony, bo tak także nazywa się krótkofalówki sklep, na dzień dzisiejszy bardzo często w różny sposób stosowane są do rozrywki. Niektóre osoby miały do czynienia z tego rodzaju gadżetami w młodości. Całkowicie podstawowy „model” krótkofalówki do zabawy dla najmłodszych składał się z dwóch kubków po jogurcie i długiej linki. Później pojawiły się również pierwsze walkie-talkie dla dzieci w postaci niewielkich, kolorowych urządzeń o małym zasięgu. W gronie dorosłych także nawet często urządzenia te używane są do celów rozrywkowych. Mogą na przykład służyć jako kanał komunikacyjny łączących uczestników zabawy w terenie czy rozgrywki w paintball. Urządzenia tego typu produkowane są na przykład przez firmę Hytera.

Firmy produkujące i sprzedaż
Współcześnie jest wiele miejsc, w których można nabyć walkie-talkie, zarówno profesjonalną, jak i taką do zabawy. Działają przykładowo specjalne sklepy, które sprzedają produkty tego typu, także w Polsce. Bez wątpienia również powszechnym sposobem nabywania sprzętu tego typu jest nabywanie go za pośrednictwem Internetu. Sklepów w sieci z takim towarem jest bardzo dużo, kupić tam można urządzenia profesjonalnych i szanowanych za granicą marek, takich jak przykładowo krótkofalówki. Korzystanie z tego rodzaju sklepu jest bardzo komfortowe, chociażby ze względu na opcję dostarczenia sprzętu do domu. Poza tym współcześnie bardzo często i w różnych dziedzinach stawia się na opcję nabywania bez wychodzenia z domu.