Wieże audio – delektuj się dźwiękiem w najwyższej klasie

Może się wydawać, że w erze telefonów komórkowych, laptopów i tabletów sprzęty takie jak wieże hi-fi stracą na znaczeniu. A wbrew pozorom tak nie jest, wystarczy przejrzeć półki w sklepach ze sprzętem elektronicznym. Oczywiście dzisiejsze wieże sporo różnią się od tych sprzed kilku lat.

Stereo, wieża
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Standardem jest wejście USB, możliwość odtwarzania popularnym mp3-jek, a niektóre modele mają na wyposażeniu złącze do przyłączenia iPhone lub iPoda. Jedno tylko się nie zmienia, wszystkie dobre wieże mają znakomitą jakość dźwięku i muzyki na nich odtwarzanej można słuchać z prawdziwą radością.

Już za czterysta złotych można stać się właścicielem wysokiej jakości urządzenia, czego najlepszym przykładem jest . Zamknięta jest ona w całkowicie stalowej eleganckiej obudowie i ma głośniki o mocy 50W z bardzo dobrymi parametrami. Oczywiście pozwala na korzystanie z różnych formatów plików, posiada dobrej jakości radio, a na przedniej ściance zamontowano wejście USB umożliwiające podłączenie zewnętrznej karty pamięci z muzyką.

Bardzo podobnie będzie kosztować Wieża SONY CMT-S40D (http://www.ceneo.pl/25660833), lecz posiada ona parę dodatkowych funkcjonalności. Model ten odtwarza pliki z płyt DVD, a spora grupa wielbicielki śpiewania na pewno doceni funkcję karaoke, którą opisywana wieża również ma wbudowaną. Jeśli ktoś chce, to może zmienić ten model wieży w kino domowe, podłączając ją do jakiegoś telewizora można oglądać firmy z płyt DVD. Mówi się czasami, że odpowiednia jakość jest kosztowna, i to stwierdzenie doskonale sprawdza się w przypadku wież audio. Wieża Yamaha PianoCraft MCR-750 B to cena blisko dwa tysiące złotych, lecz ci którzy już słuchali jej muzyki z pewnością potwierdzą, że warto zapłacić tak dużo. Ten model ma głośniki najwyższej jakości, użyto w nim również kilka technologii polepszających jakość odtwarzanych utworów. Rzecz jasna port USB jest na standardowym wyposażeniu, lecz ten model ma również port HDMI i doskonale radzi sobie również z obsługą Blue-ray. Jeżeli dla kogoś ta wieża będzie miała za mało mocy, to Wieża Yamaha PianoCraft MCR-840 ma jej aż za nadto, ponad 100 Wat z pewnością jest wystarczające, aby rozbudzić sąsiadów w całej klatce.