Własna pasja to szansa na bardziej ciekawe życie. Powinniśmy w sobie odnaleźć pasję

Jak niekiedy donoszą najnowsze badanie oddawanie się pasji to recepta na bardziej interesujące życie. Nic w tym dziwnego, ale na początekpowinniśmy zadać sobie pytanie, czym ów zjawisko jest. Pasja to stan umysłu, niezwykła potrzeba gromadzenia czegoś, kolekcjonowania, pogłębiania wiedzy na określony temat. Naukowcy nie są zgodniod czego to zależy. Być może pragniemy, żeby nasze życie było ciekawsze, a może po prostu bez pasji nie jesteśmy sobą.

zdjęcia nad morzem
Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób zajmuje się na przykład robieniem zdjęć. Wielu ludzi robi to amatorsko, ale nie oznacza to, że po macoszemu. Odpowiada za to prawdziwa pasja. Fotografia to sposób prezentowania rzeczywistości, a każdy robi to na swój sposób. Zdjęcie jednej osoby będzie zupełne inne niż zrobiona przez drugą. Sposóbrobienia zdjęć i temat zdjęć to sprawa indywidualna. Jedna osoba preferować będzie fotografowanie przyrody, druga zaś ludzi. Nie ma też jednego i sprawdzonego sposobu na takie zdjęcia, z których można wyczytać większą pasję. A w tym miejscu są rzeczy przydatne każdemu fotografowi: www.ceneo.pl/Oslony_na_obiektywy.

Można stwierdzić, że konkretne zdjęcie jest lepsze pod kątem technicznym (zobacz: akcesoria do lamp błyskowych), gdyż jest to zależne od poziomu naszej wiedzy. Nie można zaś stwierdzić, że zdjęcia gorszej jakości to mniejszy zapał i brak pasji. Często zdjęcia słabsze pod względem jakości, dodatkowo zrobione telefonem komórkowym lub smartfonem, to prawdziwe perełki. Wiadomym jest, że najlepsze to te fotografie, za którymi przemawia jakaś historia. Tak samo, jak najczęściej zapamiętujemy filmy uniwersalne, które zapadają nam w pamięć, z którym możemy się identyfikować, podobnie jest z fotografią|. Niektóre zdjęcia są cenniejsze niż tysiąc słów.

Z reguły to przy większości fotografii słowa nie są potrzebne, gdyż tylko mogą przeszkadzać w odbiorze, popsuć to, co naprawdę czujemy i dostrzegamy na oglądanym zdjęciu. A zdjęcia uniwersalne trafiają do dużej grupy ludzi, nie trzeba do nich nic dopowiadać, ważne, że wywołują emocje, oburzają czy skłaniają do refleksji. Taka pasja potrafi sprawić ze wielu ludzi złapie jej bakcyla, więc dla takiej pasji warto żyć. Warto robić zdjęcia, które poruszą miliony.