Współczesne telefony nowej generacji

Postęp w dziedzinie komórek jest zadziwiający. Jeszcze dziesięciolecie temu w ogólnym użyciu były modele z monochromatycznym ekranem, ważne akcesoria w stylu odtwarzacza MP3 były prawdziwym luksusem. W czasie ostatniego dziesięciolecia pojawily się izaskarbiły sobie znaczną popularność tak zwane „sprytne telefony”. Aktualne aparaty to w zasadzie miniaturowe komputerki. Frapujący jest fakt, że przeciętny smartfon z aktualnego roku posiada dużo większą wydajność od porządnego peceta sprzed 10 lat!

Dziś na rynku inteligentnych telefonów przeważają aparaty z OS Android. Nie ma się co dziwić – ten zbudowany na Linuksie system jest dystrybuowany na prawach otwartego kody. To sprawia, że każdy może go zmodyfikować i zainstalować na wytwarzanym przez siebie modelu. Następne miejsce w wyścigu to iOS, który jest obecny jedynie na aparatach marki Apple. Aparaty kalifornijskiego koncernu są drogie – spoglądając na standardowe zarobki w Polska można dojść do wniosku, że są to smartfony dla osób zasobnych. Akcesoria do iPhone (np. http://mobilnakraina.pl/) także są dosyć kosztowne, można je zakupić tylko w markowych salonach.

Jeszcze kilka lat temu niezwykle dobrze sprzedawały się smartfony Blackberry z RIM OS – oczarowały one ludzi wygodną klawiaturą oraz możliwością wysyłania i odbierania poczty internetowej. Smartfon tej pochodzącej z kanady firmy nabył nawet sam prezydent Stanów Zjednoczonych. Obecnie Blackberry nie cieszą się taką sławą jak kiedyś, jednak cały czas znajdują zwolenników – generalnie wśród ludzi zamożniejszych, którzy stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo ich wiadomości. Telefony Blackberry bowiem są niełatwe do włamania przez kompetentnych cybernetycznych włamywaczy.

Na podsumowanie dobra rada: praktycznym zakupem jest etui Samsung Galaxy – www.mobilnakraina.pl/pol_m_SAMSUNG_Galaxy-S-III-176.html – te świetne telefony mają zazwyczaj obszerne wyświetlacze, które są łatwe do porysowania. A niełatwo znaleźć bardziej irytującą rzecz, niż ohydna rysa na nowym ekranie.